spectacle - en to sl translation catalogue (373 entries)

[ctx: @action in capture mode section]
en: Rectangular Region
sl: Pravokotno območje

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens (Scaled to same size)
sl: Vsi zasloni (umerjeni na isto velikost)

[ctx: @action in capture mode section]
en: Current Screen
sl: Trenutni zaslon

[ctx: @action in capture mode section]
en: Active Window
sl: Dejavno okno

[ctx: @action in capture mode section]
en: Select Window
sl: Izberi okno

[ctx: @action in capture mode section]
en: Window Under Cursor
sl: Okno pod kazalko

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens
sl: Vsi zasloni

[ctx: @action in capture mode section]
en: Full Screen
sl: Celotni zaslon

en: Capture the entire desktop (default)
sl: Zajemi celotno namizje (privzeto)

en: Capture the current monitor
sl: Zajemi trenutni zaslon

en: Capture the active window
sl: Zajemi dejavno okno

en: Capture the window currently under the cursor, including parents of pop-up menus
sl: Zajemi okno, ki je trenutno pod kazalko, vključno z nadrejenimi okni pojavnih menijev

en: Capture the window currently under the cursor, excluding parents of pop-up menus
sl: Zajemi okno, ki je trenutno pod kazalko, brez nadrejenih oken pojavnih menijev

en: Capture a rectangular region of the screen
sl: Zajemi pravokotno območje zaslona

en: Record the screen using the given mode. Modes:
    - r, region
    - s, screen
    - w, window
sl: Posnemi video zaslona v danem načinu. Načini:
    - r, region (območje)
    - s, screen (zaslon)
    - w, window (okno)

en: Launch Spectacle without taking a screenshot
sl: Zaženi Spectacle ne da bi zajel zaslonsko sliko

en: Start in GUI mode (default)
sl: Zaženi v načinu z grafičnim vmesnikom (privzeto)

en: Take a screenshot and exit without showing the GUI
sl: Zajemi zaslonsko sliko in končaj brez prikaza grafičnega vmesnika

en: Start in DBus-Activation mode
sl: Zaženi v načinu omogočitve DBus

en: In background mode, do not pop up a notification when the screenshot is taken
sl: Ob delovanju programa v ozadju ne prikazuj obvestil ob zajemu zaslonske slike

en: In background mode, save image to specified file
sl: Ob delovanju v ozadju shrani sliko v navedeno datoteko

en: In background mode, delay before taking the shot (in milliseconds)
sl: Ob delovanju v ozadju zakasni pred zajemom zaslonske slike (v milisekundah)

en: In background mode, copy screenshot image to clipboard, unless -o is also used.
sl: Ob delovanju v ozadju skopiraj zaslonsko sliko na odložišče, razen če ni uporabljena tudi možnost -o.

en: In background mode, copy screenshot file path to clipboard
sl: Ob delovanju v ozadju skopiraj pot datoteke zaslonske slike na odložišče

en: Wait for a click before taking screenshot. Invalidates delay
sl: Počakaj na klik pred zajemom zaslonske slike. Pozabi na zakasnitev

en: Starts a new GUI instance of spectacle without registering to DBus
sl: Zažene nov pojavek uporabniškega vmesnika spectacle brez registracije v DBusu

en: In background mode, include pointer in the screenshot
sl: Ob delovanju v ozadju vključi kazalko na zaslonsko sliko

en: In background mode, exclude decorations in the screenshot
sl: Ob delovanju v ozadju izključi okraske oken z zaslonske slike

en: In background mode, exclude shadows in the screenshot
sl: Ob delovanju v ozadju izključi sence oken z zaslonske slike

en: Open and edit existing screenshot file
sl: Odpri in uredi obstoječo datoteko zaslonske slike

en: QImageWriter cannot write image: %1
sl: QImageWriter ne more zapisati slike: %1

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
sl: Zaslonske slike ni bilo mogoče shraniti, ker ustvarjanje mape ni uspelo: <nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing file.
sl: Zaslonske slike ni mogoče shraniti. Napaka med pisanjem v datoteko.

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the remote directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
sl: Zaslonske slike ni bilo mogoče shraniti, ker ustvarjanje oddaljene mape ni uspelo:<nl/><filename>%1</filename>

en: Cannot save screenshot. Error while writing temporary local file.
sl: Zaslonske slike ni mogoče shraniti. Napaka med pisanjem v krajevno začasno datoteko.

en: Unable to save image. Could not upload file to remote location.
sl: Zaslonske slike ni mogoče shraniti. Ni bilo mogoče poslati datoteke na oddaljeno mesto.

en: Cannot save screenshot. The save filename is invalid.
sl: Zaslonske slike ni mogoče shraniti. Ime datoteke za shranjevanje ni veljavno.

en: Cannot save an empty screenshot image.
sl: Ni mogoče shraniti prazne zaslonske slike.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Temporary file URL must be an existing local file
sl: Izvoz videa ni uspel: URL začasne datoteke mora biti obstoječa lokalna datoteka

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Output file URL must be a valid URL with a file name
sl: Izvoz videa ni uspel: URL izhodne datoteke mora biti veljaven URL z imenom datoteke

[ctx: @info]
en: Unable to save recording. Could not move file to location: %1
sl: Posnetega videa ni mogoče shraniti. Datoteke ni bilo mogoče premakniti na mesto: %1

en: Printing failed. The printer failed to initialize.
sl: Tiskanje ni uspelo. Tiskalnika ni bilo mogoče zagnati.

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (1–31)
sl: Dan (1–31)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (01–31)
sl: Dan (01–31)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (short name)
sl: Dan (kratko ime)

[ctx: filename placeholder description]
en: Day (long name)
sl: Dan (dolgo ime)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (1–12)
sl: Mesec (1-12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (01–12)
sl: Mesec (01-12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (short name)
sl: Mesec (kratko ime)

[ctx: filename placeholder description]
en: Month (long name)
sl: Mesec (dolgo ime)

[ctx: filename placeholder description]
en: Year (2 digit)
sl: Leto (2 cifri)

[ctx: filename placeholder description]
en: Year (4 digit)
sl: Leto (4 cifre)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (0–23)
sl: Ura (0-23)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (00–23)
sl: Ura (00-23)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (1–12)
sl: Ura (1-12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Hour (01–12)
sl: Ura (01-12)

[ctx: filename placeholder description]
en: Minute (0–59)
sl: Minuta (0–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Minute (00–59)
sl: Minuta (00–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Second (0–59)
sl: Sekunda (0–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Second (00–59)
sl: Sekunda (00–59)

[ctx: filename placeholder description]
en: Millisecond (0–999)
sl: Millisekunda (0–999)

[ctx: filename placeholder description]
en: Millisecond (000–999)
sl: Millisekunda (000–999)

[ctx: filename placeholder description]
en: AM/PM
sl: dop/pop

[ctx: filename placeholder description]
en: am/pm
sl: dop/pop

[ctx: filename placeholder description]
en: AM/PM or am/pm (localized)
sl: dop/pop

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone (short name)
sl: Časovni pas (kratko ime)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone offset (±0000)
sl: Odmik časovnega pasu (±0000)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone offset (±00:00)
sl: Odmik časovnega pasu (±00:00)

[ctx: filename placeholder description]
en: Timezone (long name)
sl: Časovni pas (dolgo ime)

[ctx: filename placeholder description]
en: Seconds since the Unix epoch
sl: Sekunde obdobja Unixa

[ctx: filename placeholder description]
en: Window Title
sl: Naslov okna

[ctx: filename placeholder description]
en: Sequential numbering, padded by inserting additional '#' characters
sl: Zaporedno številčenje zapolnjeno z vstavljanjem znakov '#'

[ctx: @action accept selection]
en: Accept
sl: Sprejmi

en: Stroke:
sl: Zapis:

[ctx: px: pixels]
note: i18n uses so it doesn't matter that much unless someone decides to set the locale for a specific part of spectacle in the future.
en: %1px | %1px
sl[0]: %1 sl. pik
sl[1]: %1 sl. pika
sl[2]: %1 sl. piki
sl[3]: %1 sl. pike

en: Stroke Width
sl: Širina zapisa

en: Stroke Color
sl: Barva zapisa

en: Fill:
sl: Polnilo:

en: Fill Color
sl: Barva polnila

[ctx: @label:slider strength of effect]
en: Strength:
sl: Moč:

[ctx: @info:tooltip]
en: The strength of the effect.
sl: Moč učinka.

en: Font:
sl: Pisava:

[ctx: %2 font family, %3 font style name, %1 font point size]
en: %2 %3 %1pt | %2 %3 %1pts
sl[0]: %2 %3 %1 pik
sl[1]: %2 %3 %1 pika
sl[2]: %2 %3 %1 piki
sl[3]: %2 %3 %1 pike

[ctx: %2 font family %1 font point size]
en: %2 %1pt | %2 %1pts
sl[0]: %2 %1 pik
sl[1]: %2 %1 pika
sl[2]: %2 %1 piki
sl[3]: %2 %1 pike

en: Font Color
sl: Barva pisave

en: Number:
sl: Število:

en: Number for number annotations
sl: Število za številske opombe

en: Shadow
sl: Senca

[ctx: @action:intoolbar no tool, to allow dragging]
en: None
sl: Noben

[ctx: @action:intoolbar crop image tool]
en: Crop
sl: Obreži

[ctx: @action:intoolbar select annotation tool]
en: Select
sl: Izberi

[ctx: @action:intoolbar freehand line tool]
en: Freehand
sl: Prostoročno

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to straight lines
sl: Dvigalka: Zaskoči na ravne črte

[ctx: @action:intoolbar highlighter line tool]
en: Highlighter
sl: Poudarjalnik

[ctx: @action:intoolbar straight line tool]
en: Line
sl: Črta

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to 45 degree increments
sl: Dvigalka: Zaskoči v korakih po 45 stopinj

[ctx: @action:intoolbar arrow line tool]
en: Arrow
sl: Puščica

[ctx: @action:intoolbar rectangle tool]
en: Rectangle
sl: Pravokotnik

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to diagonal movements
    Control: Resize from center
sl: Dvigalka: Zaskoči na diagonalne premike
    Kontrolka: Spremeni velikost od sredine

[ctx: @action:intoolbar ellipse tool]
en: Ellipse
sl: Elipsa

[ctx: @action:intoolbar pixelate tool]
en: Pixelate
sl: Spremeni v kvadratke

[ctx: @action:intoolbar blur tool]
en: Blur
sl: Zamegli

[ctx: @action:intoolbar text tool]
en: Text
sl: Besedilo

[ctx: @action:intoolbar number stamp tool]
en: Number
sl: Število

en: Cancel (%1 second) | Cancel (%1 seconds)
sl[0]: Prekliči (%1 sekund)
sl[1]: Prekliči (%1 sekunda)
sl[2]: Prekliči (%1 sekundi)
sl[3]: Prekliči (%1 sekunde)

en: Take a new screenshot
sl: Zajemi novo zaslonsko sliko

[ctx: @title:group]
en: Screenshot Settings
sl: Nastavitve zaslonske slike

[ctx: @info basic crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
sl: Kliknite in povlecite, da izberete.

en: Include mouse pointer
sl: Vključi miškino kazalko

en: Show the mouse cursor in the screenshot image.
sl: Pokaži miškino kazalko na zaslonski sliki.

en: Include window titlebar and borders
sl: Vključi nazivno vrstico in obrobe okna

en: Show the window title bar and border when taking a screenshot of a window.
sl: Pokaži naslovno vrstico okna in obrobo, ko se zajema zaslonsko sliko.

en: Include window shadow
sl: Vključi senco okna

en: Show the window shadow when taking a screenshot of a window.
sl: Pokaži senco okna, ko se zajema zaslonsko sliko.

en: Capture the current pop-up only
sl: Zajemi samo trenutno pojavno okno

en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc) when taking a screenshot of a window. If disabled, the pop-up is captured along with the parent window.
sl: Zajemi le trenutno pojavno okno (kot npr. meni, orodni namig, itd.), ko se zajema zaslonsko sliko okna. Če to ni omogočeno, bo pojavno okno zajeto skupaj z nadrejenim oknom.

en: Quit after manual Save or Copy
sl: Zapusti po ročnem shranjevanju ali kopiranju

en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image.
sl: Zapusti Spectacle po ročnem shranjevanju ali kopiranju slike.

en: Capture on click
sl: Zajemi ob kliku

en: Wait for a mouse click before capturing the screenshot image.
sl: Počakaj na klik miške pred zajemom zaslonske slike.

en: Delay:
sl: Zakasnitev:

[ctx: @action]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: @action]
en: Copy Location
sl: Kopiraj mesto

[ctx: 0 second delay]
en: No Delay
sl: Brez zakasnitve

[ctx: Integer number of seconds]
en: %2 second | %2 seconds
sl[0]: %2 sekund
sl[1]: %2 sekunda
sl[2]: %2 sekundi
sl[3]: %2 sekunde

[ctx: Decimal number of seconds]
en: %1 seconds
sl: %1 sekund

en: Configure Spectacle…
sl: Nastavi Spectacle …

en: Help
sl: Pomoč

[ctx: @title:group]
en: Take a Screenshot:
sl: Zajemi zaslonsko sliko:

[ctx: @title:group]
en: Options
sl: Možnosti

[ctx: @title:group]
en: Make a Recording:
sl: Posnemi video zaslona:

[ctx: @title:tab]
en: Screenshot
sl: Zaslonska slika

[ctx: @title:tab]
en: Recording
sl: Snemanje videa

[ctx: @action edit screenshot]
en: Edit…
sl: Uredi…

[ctx: @title:menu]
en: Export
sl: Izvoz

en: Open Default Screenshots Folder
sl: Odpri privzeto mapo zaslonskih slik

[ctx: @action:button open screenshot in other application]
en: Other Application…
sl: Druga aplikacija…

en: Share
sl: Deli

[ctx: @action]
en: Export
sl: Izvoz

[ctx: @title:menu]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: @action]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: @action:button]
en: Open Containing Folder
sl: Odpri vsebovano mapo

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

[ctx: @action:button close inline notification]
en: Close
sl: Zapri

en: New Screenshot
sl: Nova zaslonska slika

[ctx: @title:menu]
en: Screenshot Settings
sl: Nastavitve zaslonske slike

[ctx: @option:check for screenshots]
en: Include mouse pointer
sl: Vključi miškino kazalko

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the mouse cursor in the screenshot image
sl: Pokaži miškino kazalko na zaslonski sliki

[ctx: @option:check]
en: Include window titlebar and borders
sl: Vključi naslovno vrstico okna in obrobe

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the window title bar, the minimize/maximize/close buttons, and the window border
sl: Pokaži naslovno vrstico okna, gumbe skrči/razpni/zapri ter obrobo okna

[ctx: @option:check]
en: Include window shadow
sl: Vključi senco okna

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the window shadow
sl: Prikaži senco okna

[ctx: @option:check]
en: Capture the current pop-up only
sl: Zajemi samo trenutno pojavno okno

[ctx: @info:tooltip]
en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc).
    If disabled, the pop-up is captured along with the parent window
sl: Zajemi le trenutno pojavno okno (meni, orodni namig, itd.).
    Če to ni omogočeno, bo pojavno okno zajeto skupaj z nadrejenim oknom

[ctx: @option:check]
en: Quit after manual Save or Copy
sl: Zapusti po ročnem shranjevanju ali kopiranju

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image
sl: Zapusti Spectacle po ročnem shranjevanju ali kopiranju slike

[ctx: @option:check]
en: Capture On Click
sl: Zajemi ob kliku

[ctx: @label:spinbox]
en: Delay:
sl: Zakasnitev:

[ctx: @item 0 delay special value]
en: No Delay
sl: Brez zakasnitve

[ctx: @title:menu]
en: Recording Settings
sl: Nastavitve snemanja

[ctx: @option:check for recordings]
en: Include mouse pointer
sl: Vključi miškino kazalko

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the mouse cursor in the recording
sl: Pokaži miškino kazalko v posnetku zaslona

[ctx: @action]
en: Options
sl: Možnosti

[ctx: @action start recording]
en: Record
sl: SnemaJ

[ctx: @title:menu]
en: Recording Modes
sl: Načini snemanja

[ctx: @action select new recording mode]
en: New Recording
sl: Novo snemanje

en: Show the mouse cursor in the screen recording.
sl: Pokaži miškino kazalko v posnetku zaslona.

en: Recording:
    %1
sl: Snemanje:
    %1

en: Pause
sl: Premor

en: Play
sl: Predvajaj

en: Recording Settings
sl: Nastavitve snemanja

en: Finish recording
sl: Zaključi snemanje

[ctx: @action]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: @action]
en: Save As…
sl: Shrani kot…

[ctx: @title:menu]
en: Screenshot Modes
sl: Načini zaslonske slike

[ctx: @action select new screenshot mode]
en: New Screenshot
sl: Nova zaslonska slika

[ctx: @info crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
    Double click the selection to accept and crop.
    Right click to clear the selection.
sl: Kliknite in povlecite, da naredite izbor.
    Dvokliknite izbor, da ga sprejmete in obrežete.
    Desni klik, da počistite izbiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, launchActionSpectacleLabel)
en: When launching Spectacle:
sl: Ob zagonu Spectacle:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Take rectangular screenshot
sl: Zajemi novo zaslonsko sliko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Take full screen screenshot
sl: Zajemi sliko celotnega zaslona

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Use last-used capture mode
sl: Uporabi zadnji način zajema

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_launchAction)
en: Do not take a screenshot automatically
sl: Ne zajemi zaslonske slike samodejno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, afterScreenshotLabel)
en: After taking a screenshot:
sl: Po zajemu zaslonske slike:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSaveImage)
en: Save file to default folder
sl: Shrani datoteko v privzeto mapo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Do not copy anything
sl: Ne kopiraj ničesar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy image to clipboard
sl: Kopiraj sliko v odložišče

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_clipboardGroup)
en: Copy file location to clipboard
sl: Kopiraj mesto datoteke na odložišče

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, runningTitle)
en: While Spectacle is running
sl: Medtem ko teče Spectacle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, printKeyActionLabel)
en: Press screenshot key to:
sl: Ob pritisku tipke za zajem zaslonske slike:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Take a new Screenshot
sl: Zajemi novo zaslonsko sliko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Open a new Spectacle window
sl: Odpri novo okno s programom Spectacle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_printKeyRunningAction)
en: Return focus to Spectacle
sl: Vrni fokus nazaj na Spectacle

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, regionTitle)
en: Rectangular Region Selection
sl: Izbira pravokotnega območja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generalLabel)
en: General:
sl: Splošno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLightMaskColor)
en: Use light background
sl: Uporabi svetlo ozadje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useReleaseToCapture)
en: Accept on click-and-release
sl: Sprejmi pri kliku in sprostitvi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show magnifier:
sl: Prikaži povečevalnik:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Never
sl: Nikoli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Always
sl: Vedno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_showMagnifier)
en: While holding Shift
sl: Medtem ko držite dvigalko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rememberLabel)
en: Remember selected area:
sl: Zapomni si izbrano območje:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_rememberSelectionRect)
en: Until Spectacle is closed
sl: Dokler Spectacle ni zaprt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save Location:
sl: Mesto shranjevanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel)
en: Compression Quality:
sl: Kakovost stiskanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imageCompressionQualityHelpLable)
en: For lossy image formats like JPEG
sl: Za nenatančne slikovne formate kot npr. JPEG

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename:
sl: Ime datoteke:

[ctx: Preview of the user configured filename]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PreviewLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
sl: Predogled:

en: You can use the following placeholders in the filename, which will be replaced with actual text when the file is saved:
sl: V imenu datoteke, lahko uporabite naslednja polja, ki bodo nadomeščena z dejanskim besedilom, ko bo datoteka shranjena:

en: To save to a sub-folder
sl: Shrani v podmapo

[ctx: show fewer filename placeholder templates]
en: Show Fewer
sl: Prikaži manj

[ctx: show more filename placeholder templates]
en: Show More
sl: Prikaži več

[ctx: Settings category]
en: General
sl: Splošno

[ctx: Settings category]
en: Image Saving
sl: Shranjevanje slike

[ctx: Settings category]
en: Video Saving
sl: Shranjevanje videa

[ctx: Settings category]
en: Shortcuts
sl: Bližnjice

en: Shortcuts
sl: Bližnjice

note: i18n: ectx: label, entry (launchAction), group (General)
en: What to do when Spectacle is launched
sl: Kaj narediti, ko je Spectacle pognan

note: i18n: ectx: label, entry (printKeyRunningAction), group (General)
en: What should happen if print key is pressed when Spectacle is already running
sl: Kaj naj bi se zgodilo, če pritisnete tipko za tiskanje, ko je Spectacle že v teku

note: i18n: ectx: label, entry (autoSaveImage), group (General)
en: Save screenshot automatically after it is taken
sl: Samodejno shrani zaslonsko sliko, ko je zajeta

note: i18n: ectx: label, entry (clipboardGroup), group (General) i18n: ectx: label, entry (showMagnifier), group (General)
en: Clipboard action which should be executed after the screenshot is taken
sl: Dejanje odložišča, ki naj se izvede po zajemu zaslonske slike

note: i18n: ectx: label, entry (useLightMaskColor), group (General)
en: Whether to use a light color mask in the region selection dialog
sl: Ali naj se uporablja svetlo barvno masko v pogovornem oknu izbire območja

note: i18n: ectx: label, entry (useReleaseToCapture), group (General)
en: Whether the screenshot should be captured after selecting the region and releasing the mouse
sl: Ali naj se zaslonska slika zajame po izbiri območja in po sprostitvi gumba miške

note: i18n: ectx: label, entry (rememberSelectionRect), group (General)
en: Remember the last rectangular region
sl: Zapomni si zadnjo pravokotno območje

note: i18n: ectx: label, entry (selectionRect), group (GuiConfig)
en: The last used region the user selected
sl: Zadnje uporabljeno območje, ki ga je izbral uporabnik

note: i18n: ectx: label, entry (captureOnClick), group (GuiConfig)
en: Take screenshot on click
sl: Zajemi zaslonsko sliko ob kliku

note: i18n: ectx: label, entry (includePointer), group (GuiConfig)
en: Whether the mouse cursor is included in the screenshot
sl: Ali je miškina kazalka vključena na zaslonsko sliko

note: i18n: ectx: label, entry (videoIncludePointer), group (GuiConfig)
en: Whether the mouse cursor is included in the video
sl: Ali je miškina kazalka vključena v posnetek zaslona

note: i18n: ectx: label, entry (includeDecorations), group (GuiConfig)
en: Whether the window decorations are included in the screenshot
sl: Ali okraski oken vključeni na zaslonsko sliko

note: i18n: ectx: label, entry (includeShadow), group (GuiConfig)
en: Whether the window shadow is included in the screenshot
sl: Ali je senca okna vključena na zaslonsko sliko

note: i18n: ectx: label, entry (transientOnly), group (GuiConfig)
en: Only capture the current pop up menu
sl: Zajemi samo trenutni pojavni meni

note: i18n: ectx: label, entry (quitAfterSaveCopyExport), group (GuiConfig)
en: Quit after saving or copying an image
sl: Zapusti program po shranjevanju ali kopiranju slike

note: i18n: ectx: label, entry (captureDelay), group (GuiConfig)
en: Delay
sl: Zamuda

note: i18n: ectx: label, entry (imageSaveLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (videoSaveLocation), group (VideoSave)
en: Default filename
sl: Privzeto ime datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (imageCompressionQuality), group (ImageSave)
en: Compression quality for lossy file formats
sl: Kakovost stiskanja za formate z aproksimativnim stiskanjem

[ctx: translatable folder name]
en: Screenshots
sl: Zaslonske slike

note: i18n: ectx: label, entry (preferredImageFormat), group (ImageSave)
en: Default save image format
sl: Privzeti format shranjenih slik

note: i18n: ectx: label, entry (imageFilenameTemplate), group (ImageSave)
en: The filename template used when saving screenshots
sl: Predloga imena datoteke, ki se uporablja pri shranjevanju zaslonskih slik

[ctx: part of default image filename template]
en: Screenshot
sl: Zaslonska slika

note: i18n: ectx: label, entry (lastImageSaveLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (lastVideoSaveLocation), group (VideoSave)
en: The path of the file saved last
sl: Pot zadnje shranjene datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (lastImageSaveAsLocation), group (ImageSave) i18n: ectx: label, entry (lastVideoSaveAsLocation), group (VideoSave)
en: Last path used for "save as" action
sl: Zadnja uporabljena pot pri akciji Shrani kot

note: i18n: ectx: label, entry (preferredVideoFormat), group (VideoSave)
en: Default video format
sl: Privzeti format video posnetkov

note: i18n: ectx: label, entry (videoFilenameTemplate), group (VideoSave)
en: The filename template used when saving screencasts
sl: Predloga imena datoteke, uporabljena pri shranjevanju posnetkov zaslona

[ctx: translatable folder name]
en: Screencasts
sl: Zaslonski_posnetki

[ctx: part of default video filename template]
en: Screencast
sl: Zaslonski_video

note: i18n: ectx: label, entry (annotationToolType), group (Annotations)
en: The last used annotation tool type
sl: Zadnje uporabljeno orodje beleženja opomb

note: i18n: ectx: label, entry (freehandStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for freehand annotation tool
sl: Širina zapisa orodja za prostoročne opombe

note: i18n: ectx: label, entry (highlighterStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for highlighter annotation tool
sl: Širina zapisa orodja osvetljevanja za opombe

note: i18n: ectx: label, entry (lineStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for line annotation tool
sl: Širina zapisa orodja za opombe v obliki črte

note: i18n: ectx: label, entry (arrowStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for arrow annotation tool
sl: Širina zapisa orodja za opombe v obliki puščice

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for rectangle annotation tool
sl: Širina zapisa orodja za opombe v obliki pravokotnika

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseStrokeWidth), group (Annotations)
en: Stroke width for ellipse annotation tool
sl: Širina zapisa orodja za opombe v obliki elipse

note: i18n: ectx: label, entry (freehandStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for freehand annotation tool
sl: Barva potega s čopičem orodja za prostoročne opombe

note: i18n: ectx: label, entry (highlighterStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for highlighter annotation tool
sl: Barva potega s čopičem orodja osvetljevanja za opombe

note: i18n: ectx: label, entry (lineStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for line annotation tool
sl: Barva potega s čopičem orodja za opombe v obliki črte

note: i18n: ectx: label, entry (arrowStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for arrow annotation tool
sl: Barva potega s čopičem orodja za opombe v obliki puščice

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for rectangle annotation tool
sl: Barva potega s čopičem orodja za opombe v obliki pravokotnika

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseStrokeColor), group (Annotations)
en: Stroke color for ellipse annotation tool
sl: Barva potega s čopičem orodja za opombe v obliki elipse

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleFillColor), group (Annotations)
en: Fill color for rectangle annotation tool
sl: Barva polnila orodja za opombe v obliki pravokotnika

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseFillColor), group (Annotations)
en: Fill color for ellipse annotation tool
sl: Barva polnila orodja za opombe v obliki elipse

note: i18n: ectx: label, entry (numberFillColor), group (Annotations)
en: Fill color for number annotation tool
sl: Barva polnila orodja za številske opombe

note: i18n: ectx: label, entry (blurStrength), group (Annotations)
en: The strength of the blur effect.
sl: Moč učinka zamegljevanja.

note: i18n: ectx: label, entry (pixelateStrength), group (Annotations)
en: The strength of the pixelate effect.
sl: Moč učinka sprememb v kvadratke.

note: i18n: ectx: label, entry (textFont), group (Annotations)
en: Font for text annotations
sl: Pisava za besedilne opombe

note: i18n: ectx: label, entry (numberFont), group (Annotations)
en: Font for number annotations
sl: Pisava za številske opombe

note: i18n: ectx: label, entry (textFontColor), group (Annotations) i18n: ectx: label, entry (numberFontColor), group (Annotations)
en: Font color for annotations
sl: Barva pisave za opombe

note: i18n: ectx: label, entry (freehandShadow), group (Annotations)
en: Whether freehand annotation tool has a drop shadow
sl: Ali orodje za prostoročne opombe nariše tudi senco

note: i18n: ectx: label, entry (lineShadow), group (Annotations)
en: Whether line annotation tool has a drop shadow
sl: Ali orodje za risanje črt riše tudi senco

note: i18n: ectx: label, entry (arrowShadow), group (Annotations)
en: Whether arrow annotation tool has a drop shadow
sl: Ali orodje za risanje puščic riše tudi senco

note: i18n: ectx: label, entry (rectangleShadow), group (Annotations)
en: Whether rectangle annotation tool has a drop shadow
sl: Ali orodje za risanje pravokotnikov riše tudi senco

note: i18n: ectx: label, entry (ellipseShadow), group (Annotations)
en: Whether ellipse annotation tool has a drop shadow
sl: Ali orodje za risanje elips riše tudi senco

note: i18n: ectx: label, entry (textShadow), group (Annotations)
en: Whether text annotation tool has a drop shadow
sl: Ali orodje za pisanje opomb riše tudi senco

note: i18n: ectx: label, entry (numberShadow), group (Annotations)
en: Whether number annotation tool has a drop shadow
sl: Ali orodje za številske opombe riše tudi senco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saveLocationLabel)
en: Save &Location:
sl: &Mesto shranjevanja:

en: Take Screenshot:
sl: Zajemi zaslonsko sliko:

en: Create new selection rectangle:
sl: Ustvari nov zajemalni pravokotnik:

en: Move selection rectangle:
sl: Preseli zajemalni pravokotnik:

en: Resize selection rectangle:
sl: Spremeni velikost zajemalnega pravokotnika:

en: Reset selection:
sl: Ponovno nastavi izbor pravokotnika:

en: Cancel:
sl: Prekliči:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
sl: Sprosti levi klik

[ctx: Mouse action]
en: Double-click
sl: Dvojni klik

[ctx: Mouse action]
en: Drag outside selection rectangle
sl: Povleci izven zajemalnega pravokotnika

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Magnifier
sl: + Shift: Povečevalnik

[ctx: Mouse action]
en: Drag inside selection rectangle
sl: Povleci znotraj zajemalnega pravokotnika

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys
sl: Tipke puščice

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Move in 1 pixel steps
sl: + Shift: Premakni v korakih 1 piksla

[ctx: Mouse action]
en: Drag handles
sl: Povleci ročke

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys + Alt
sl: Tipke puščice + Alt

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Resize in 1 pixel steps
sl: + Shift: Spremeni velikost v korakih 1 piksla

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
sl: Desni klik

[ctx: Integer number of seconds]
en:  second |  seconds
sl[0]:  sekund
sl[1]:  sekunda
sl[2]:  sekundi
sl[3]:  sekunde

[ctx: Decimal number of seconds]
en:  seconds
sl:  sekund

[ctx: @title:window]
en: %1 second | %1 seconds
sl[0]: %1 sekund
sl[1]: %1 sekunda
sl[2]: %1 sekundi
sl[3]: %1 sekunde

[ctx: @title:window Unsaved Screenshot]
en: Unsaved
sl: Neshranjeno

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Redo
sl: Uveljavi

en: Zoom:
sl: Približanje:

en: Image Zoom
sl: Približanje slike

[ctx: @info]
en: There was a problem sharing the image: %1
sl: Med deljenjem slike je prišlo do težave: %1

[ctx: @info]
en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
sl: Deljena povezava na sliko (<a href="%1">%1</a>)  je bila skopirana na odložišče.

en: KDE Screenshot Utility
sl: KDE-jev pripomoček za zajem zaslona

en: On Wayland, Spectacle requires KDE Plasma's KWin compositor, which does not seem to be available. Use Spectacle on KDE Plasma, or use a different screenshot tool.
sl: Na Waylandu Spectacle potrebuje KDE-jev upravljalnik skladnje KWin, ki kot kaže ni na voljo. Uporabljajte Spectacle s KWin ali uporabljajte drugo orodje za zajem zaslonov.

[ctx: @info]
en: Bad width for KWin screenshot: %1
sl: Slaba širina za posnetek zaslona KWin: %1

[ctx: @info]
en: Bad height for KWin screenshot: %1
sl: Slaba višina za posnetek zaslona KWin: %1

[ctx: @info]
en: Bad format for KWin screenshot: %1
sl: Slab format za posnetek zaslona KWin: %1

[ctx: @info]
en: Could not open file descriptor for reading KWin screenshot.
sl: Ni bilo mogoče odpreti deskriptorja datoteke za branje posnetka zaslona KWin.

[ctx: @info]
en: pipe2() failed for KWin screenshot: %1
sl: pipe2() ni uspela za posnetek zaslona KWin: %1

[ctx: @info]
en: KWin screenshot request failed:
    %1
sl: Zahteva za posnetek zaslona KWin ni uspela:
    %1

[ctx: @info]
en: Potentially relevant information:
    %1
sl: Potencialno pomembne informacije:
    %1

[ctx: @info]
en: Unsupported KWin screenshot type metadata: %1
sl: Nepodprti metapodatki vrste posnetka zaslona KWin: %1

[ctx: @info]
en: Screen recording is not available on X11.
sl: Snemanje zaslona ni na voljo na X11.

[ctx: @info]
en: KWin Screencasting is not available.
sl: KWin Screencasting ni na voljo.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: File URL is not a local file
sl: Snemanje ni uspelo: URL datoteke ni krajevna datoteka

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target screen changed in a way that disrupted the recording.
sl: Tok se je zaprl, ker se je ciljni zaslon spremenil na način, ki je motil snemanje.

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target window changed in a way that disrupted the recording.
sl: Tok se je zaprl, ker se je ciljno okno spremenilo na način, ki je motil snemanje.

[ctx: @info]
en: The stream closed because a screen containing the target region changed in a way that disrupted the recording.
sl: Tok se je zaprl, ker se je zaslon s ciljno regijo spremenil na način, ki je motil snemanje.

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Temporary file URL is not a local file (%1)
sl: Snemanje ni uspelo: URL začasne datoteke ni krajevna datoteka (%1)

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Output file URL is not a local file (%1)
sl: Snemanje ni uspelo: URL izhodne datoteke ni krajevna datoteka (%1)

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Unable to create folder (%1)
sl: Snemanje ni uspelo: ni mogoče ustvariti mape (%1)

[ctx: @info:shell]
en: Screen recording canceled
sl: Snemanje zaslona preklicano

[ctx: @info:shell]
en: Window recording canceled
sl: Snemanje okna preklicano

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select screen: %1
sl: Neuspela izbira zaslona: %1

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select window: %1
sl: Neuspela izbira okna: %1

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select screen: No screen contained the mouse cursor position
sl: Zaslona ni bilo mogoče izbrati: noben zaslon ni vseboval položaja kazalke miške

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select window: No window found
sl: Okna ni bilo mogoče izbrati: nobenega okna bilo najdenega
    ​

[ctx: @item recording mode]
en: Rectangular Region
sl: Pravokotno območje

[ctx: @item recording mode]
en: Window
sl: Okno

[ctx: @item recording mode]
en: Full Screen
sl: Celoten zaslon

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle
sl: Zaženi Spectacle

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Entire Desktop
sl: Zajemi celotno namizje

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Current Monitor
sl: Zajemi trenutni zaslon

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Active Window
sl: Zajemi dejavno okno

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Rectangular Region
sl: Zajemi pravokotno območje

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Selected Window
sl: Zajemi izbrano okno

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Window Under Cursor
sl: Zajemi okno pod kazalko

[ctx: @action global shortcut]
en: Start/Stop Screen Recording
sl: Zaženi/Ustavi snemanje zaslona Spectacle

[ctx: @action global shortcut]
en: Start/Stop Window Recording
sl: Zaženi/Ustavi snemanje okna Spectacle

[ctx: @action global shortcut]
en: Start/Stop Region Recording
sl: Zaženi/Ustavi snemanje območja Spectacle

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle without capturing
sl: Zaženi Spectacle brez zajemanja

[ctx: @info]
en: An error occurred while taking a screenshot.
sl: Pri snemanju posnetka zaslona je prišlo do napake.

[ctx: @info:tooltip title for recording tray icon]
en: Spectacle is Recording
sl: Spectacle snema

[ctx: recording notification title]
en: Spectacle is Recording
sl: Spectacle snema

[ctx: recording notification message without shortcut]
en: To finish the recording, click the pulsing red System Tray icon.
sl: Za dokončanje snemanja kliknite utripajočo rdečo ikono na sistemskem pladnju.

[ctx: recording notification message with shortcut]
en: To finish the recording, click the pulsing red System Tray icon or press <shortcut>%1</shortcut>.
sl: Za dokončanje snemanja kliknite utripajočo rdečo ikono na sistemskem pladnju ali pritisnite <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: missing webp support notification title]
en: WebP support is missing.
sl: Podpora za WebP manjka.

[ctx: missing webp support notification message]
en: Please install Qt Image Formats to get animated system tray icons for Spectacle, and then report this packaging issue to your distributor.
sl: Prosimo, namestite Qt Image Formats, da dobite animirane ikone v sistemski vrstici za Spectacle, nato pa to težavo s pakiranjem programja prijavite svojemu distributerju.

[ctx: recording notification title]
en: Spectacle is Finishing the Recording
sl: Spectacle končuje snemanje

[ctx: recording notification message]
en: Please wait
sl: Prosim, počakajte

[ctx: @info:tooltip title for rendering tray icon]
en: Spectacle is Finishing the Recording
sl: Spectacle končuje snemanje

[ctx: @info:tooltip subtitle for rendering tray icon]
en: Time recorded: %1
    Click to stop rendering early (this will lose data)
sl: Čas snemanja: %1
    Kliknite, za predčasno zaustavitvijo upodabljanja (s tem boste izgubili podatke)

[ctx: @info:tooltip subtitle for recording tray icon]
en: Time recorded: %1
    Click to finish recording
sl: Čas snemanja: %1
    Kliknite za zaključek snemanja

[ctx: @info]
en: An error occurred while attempting to record the screen.
sl: Med poskusom snemanja zaslona je prišlo do napake.

[ctx: @info]
en: The screenshot was copied to the clipboard and saved as <link url="%1">%2</link>
sl: Zaslonska slika je bila skopirana na odložišče in shranjena kot <link url="%1">%2</link>

[ctx: @info]
en: The screenshot has been saved as <link url="%1">%2</link> and its location has been copied to clipboard
sl: Zaslonska slika je bila shranjena kot <link url="%1">%2</link> in njeno mesto je bilo skopirano na odložišče

[ctx: @info]
en: The screenshot was saved as <link url="%1">%2</link>
sl: Zaslonska slika je bila shranjena kot <link url="%1">%2</link>

[ctx: @info]
en: The screenshot has been copied to the clipboard.
sl: Zaslonska slika je bila skopirana na odložišče.

[ctx: @info]
en: The video has been saved as <link url="%1">%2</link> and its location has been copied to clipboard
sl: Video je bil shranjen kot <link url="%1">%2</link> in njegovo mesto je bilo skopirano na odložišče

[ctx: @info]
en: The video was saved as <link url="%1">%2</link>
sl: Video je bil shranjen kot <link url="%1">%2</link>

[ctx: @info]
en: The video location has been copied to the clipboard.
sl: Mesto videa je bilo prekopirano na odložišče.

[ctx: @info]
note: i18nc because it doesn't work with the link replacement logic. Also see https://invent.kde.org/graphics/spectacle/-/merge_requests/432#note_1111125
en: QR Code found: %1
sl: Najdena koda QR: %1

[ctx: @info]
en: Found QR code with binary content.
sl: Najdena koda QR z binarno vsebino.

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a valid mode for --record
sl: %1 ni veljaven način za --record

en: A screenshot was saved as '%1' to '%2' and the file path of the screenshot has been saved to your clipboard.
sl: Zaslonska slika je bila shranjena kot »%1« v »%2« in pot te datoteke je bila shranjena na vaše odložišče.

[ctx: Placeholder is filename]
en: A screenshot was saved as '%1' to your Pictures folder.
sl: Zaslonska slika je bila kot »%1« shranjena v vašo mapo s slikami.

en: A screenshot was saved as '%1' to '%2'.
sl: Zaslonska slikaje bila kot »%1« shranjena v »%2«.

en: A screenshot was saved to your clipboard.
sl: Zaslonska slika je bila shranjena na vaše odložišče.

en: A recording was saved as '%1' to '%2' and the file path of the recording has been saved to your clipboard.
sl: Video posnetek je bil shranjen kot »%1« v »%2« in pot te datoteke je bila shranjena na vaše odložišče.

[ctx: Placeholder is filename]
en: A recording was saved as '%1' to your Videos folder.
sl: Video posnetek je bil kot »%1« shranjen v vašo mapo z videi.

en: A recording was saved as '%1' to '%2'.
sl: Video posnetek je bil kot »%1« shranjen v »%2«.

[ctx: Open the screenshot we just saved]
en: Open
sl: Odpri

en: Annotate
sl: Pripiši

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: Animated WebP (better than GIF)
sl: Animiran WebP (bolje kot GIF)

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: GIF (compatible, but inefficient)
sl: GIF (združljivo a neučinkovito)
