kdelibs4 - en to bs translation catalogue (7 entries)

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
bs: Ulaz

[ctx: No shortcut defined]
en: None
bs: nijedna

en: Reserved Shortcut
bs: Rezervisana prečica

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
bs: Taster F12 je rezervisan na Windowsu, pa se ne može koristiti kao globalna prečica.
    Izaberite neku drugu.

en: Conflict with Standard Application Shortcut
bs: Sukob sa standardnom programskom prečicom

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
bs: Kombinacija tastera '%1' već je dodijeljena standardnoj radnji „%2“, koju koriste neki programi.
    Želite li zaista da je koristite i kao globalnu prečicu?

en: Reassign
bs: Ponovo dodijeli
