kdelibs4 - en to el translation catalogue (23 entries)

en: KPackage QML application shell
el: KPackage QML κέλυφος εφαρμογής

en: The unique name of the application (mandatory)
el: Το μοναδικό όνομα της εφαρμογής (υποχρεωτικό)

[ctx: @action:button]
en: Show Contextual Help
el: Εμφάνιση σχετικής βοήθειας

en: No items found
el: Δε βρέθηκαν αντικείμενα

[ctx: @info:whatsthis for a button]
en: Color button
el: Κουμπί χρώματος

[ctx: @info:whatsthis for a button of current color code %1]
en: Current color is %1. This button will open a color chooser dialog.
el: Το τρέχον χρώμα είναι το %1. Αυτό το κουμπί θα ανοίξει έναν διάλογο χρωματικών επιλογών.

[ctx: @info:whatsthis for a button of current color code %1]
en: Current color is %1.
el: Το τρέχον χρώμα είναι το %1.

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
el: Είσοδος

[ctx: No shortcut defined]
en: None
el: Καμία

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
el: Πατήστε το κουμπί, έπειτα εισάγετε την συντόμευση που επιθυμείτε στο πρόγραμμα.
    Παράδειγμα για Ctrl+A: κρατήστε πατημένο το Ctrl και πιέστε το A.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear Key Sequence
el: Καθαρισμός ακολουθίας πλήκτρων

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel Key Sequence Recording
el: Ακύρωση καταγραφής ακολουθίας πλήκτρων

en: Reserved Shortcut
el: Δεσμευμένη συντόμευση

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
el: Το πλήκτρο F12 είναι δεσμευμένο στα Windows και δεν μπορεί χρησιμοποιηθεί για καθολική συντόμευση.
    Παρακαλώ επιλέξτε μία άλλη.

en: Global Shortcut Shadowing
el: Επισκίαση καθολικής συντόμευσης

en: The '%1' key combination is shadowed by following global actions:
el: Ο συνδυασμός πλήκτρων '%1' έχει επισκιαστεί από τις ακόλουθες γενικές ενέργειες:

en: Action '%1' in context '%2'
el: Ενέργεια '%1' στο περιεχόμενο '%2'

en: The '%1' key combination shadows following global actions:
el: Ο συνδυασμός πλήκτρων '%1' επισκιάζει τις ακόλουθες γενικές ενέργειες:

en: Conflict with Standard Application Shortcut
el: Σύγκρουση με πρότυπη συντόμευση εφαρμογής

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
el: Ο συνδυασμός πλήκτρων « %1 » χρησιμοποιείται ήδη για την τυπική ενέργεια « %2 » η οποία είναι σε χρήση από διάφορες εφαρμογές.
    Επιθυμείτε πραγματικά τη χρήση της ως καθολική συντόμευση επίσης;

en: Reassign
el: Επανάθεση

en: Invalid KPackage '%1'
el: Μη έγκυρο KPackage '%1'

en: No QML file provided
el: Δεν δόθηκε QML αρχείο
