kdeconnect-kde - en to ar translation catalogue (28 entries)

en: Browse device
ar: تصفّح جهاز

en: Send clipboard
ar: أرسل الحافظة

en: Ring device
ar: رنّ على الجهاز

en: Get a photo
ar: احصل على صورة

en: Send a file/URL
ar: أرسل ملفًّا/رابطاً

en: SMS Messages...
ar: الرسائل النصية القصيرة...

en: Run command
ar: نفّذ أمرًا

en: Add commands
ar: أضف أوامر

en: Launching
ar: يُطلق

en: Launching daemon
ar: مطلق الأوامر

en: Waiting D-Bus
ar: ينتظر دي-باص

en: KDE Connect
ar: كِيدِي المتّصل

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
ar: تعذر الاتصال بدي باص
    كِيدِي المتصل سيخرج

en: Cannot find kdeconnectd
ar: لم يعثر على kdeconnectd

en: Loading modules
ar: يحمل الوحدات

en: KDE Connect Indicator
ar: مؤشر كِيدِي المتّصل

en: KDE Connect Indicator tool
ar: أداة مؤشر كِيدِي المتّصل

en: (C) 2016 Aleix Pol Gonzalez
ar: © 2016 أليكس بول غونزاليس

en: Configure...
ar: اضبط...

en: Pairing requests
ar: طلبات الاقتران

[ctx: Accept a pairing request]
en: Pair
ar: اقرن

en: Reject
ar: ارفض

en: Quit
ar: أنهِ

en: %1 device connected | %1 devices connected
ar[0]: جهاز متصل
ar[1]: جهاز واحد متصل
ar[2]: جهازان متصلان
ar[3]: %1 أجهزة متصلة
ar[4]: %1 جهازاً متصلا
ar[5]: %1 جهاز متصل

en: No Battery
ar: بدون بطارية

en: Battery: %1% (Charging)
ar: البطارية: %1٪ (تشحن)

en: Battery: %1%
ar: البطارية: %1٪

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
ar: لا يوجد تغطية
