kdeconnect-kde - en to ar translation catalogue (16 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select device:
ar: اختر جهازًا:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sendUrlRadioButton)
en: Send URL
ar: أرسل وصلة

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sendFileRadioButton)
en: Send File
ar: أرسل ملفًّا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openOnPeerCheckBox)
en: Open on peer device
ar: افتح على الجهاز المقترن

en: KDE Connect URL handler
ar: معالج عناوين «كِيدِي المتّصل»

en: (C) 2017 Aleix Pol Gonzalez
ar: (©) 2017 أليكس بول غونزاليس

en: URL to share
ar: الربط للمشاركة

en: Select a device
ar: اختر جهازًا

en: id
ar: المعرّف

en: Enter URL here
ar: أدخل رابط هنا

en: Enter file location here
ar: أدخل موقع الملف هنا

en: Device to call %1 with:
ar: الجهاز لمكالمة %1 به:

en: Device to open %1 on:
ar: الجهاز لفتح %1 عليه:

en: Device to send a SMS with:
ar: الجهاز لإرسال الرسالة القصيرة به:

en: Device to send %1 to:
ar: الجهاز لإرسال %1 له:

en: Couldn't share %1
ar: تعثر مشاركة %1
