kdeconnect-kde - en to ar translation catalogue (33 entries)

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an image]
en: Picture
ar: صورة

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is a video]
en: Video
ar: فيديو

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an arbitrary attachment, resulting in something like "pdf file"]
en: %1 file
ar: %1 ملف

en: You: %1
ar: أنت: %1

en: KDE Connect SMS
ar: رسائل نصية لكِيدِي المتّصل

en: SMS Instant Messaging
ar: الرسائل النصية الفورية

en: (C) 2018-2022, KDE Connect Team
ar: (©) 2018-2022 فريق كِيدِي المتّصل

en: Simon Redman
ar: سيمون ريدمان

en: Aleix Pol Gonzalez
ar: ألكس بول غنزالز

en: Nicolas Fella
ar: نيكولاس فلا

en: Select a device
ar: اختر جهازًا

en: id
ar: المعرّف

en: Send a message
ar: أرسل رسالة

en: message
ar: رسالة

en: Open with default
ar: افتح في المبدئي

en: Copy Message
ar: انسخ الرِّسالة

en: Copy Selection
ar: انسخ التحديد

en: No devices available
ar: لا يوجد أجهزة متوفّرة

en: No new messages can be sent or received, but you can browse cached content
ar: لا يمكن إرسال أو استلام أي رسائل جديدة، ولكن يمكنك تصفح المحتوى المخبوء مؤقتًا

en: Loading conversations from device. If this takes a long time, please wake up your device and then click Refresh.
ar: تحميل المحادثات من الجهاز. إذا استغرق هذا وقتًا طويلاً، فيرجى إيقاظ جهازك ثم انقر فوق تحديث.

en: Tip: If you plug in your device, it should not go into doze mode and should load quickly.
ar: نصيحة: إذا قمت بتوصيل جهازك، فيجب ألا يذهب إلى وضع الغفوة ويجب تحميله بسرعة.

en: Refresh
ar: أنعش

en: Choose recipient
ar: اختر مستلم

en: Cancel
ar: ألغِ

en: Search or start a conversation
ar: ابحث أو ابدأ محادثة

en: Start new conversation
ar: ابدأ محادثة جديدة

[ctx: Placeholder message text when no messages are found]
en: No matches
ar: لا يوجد متطابقات

en: Devices
ar: الأجهزة

en: About
ar: عن

en: Audio clip
ar: قصاصة صوت

en: Failed to send
ar: أخفق في الإرسال

en: Max message size limit exceeded.
ar: تخطى الحد الأقصى لحجم الرسالة

en: Compose message
ar: اكتب رسالة
