kdeconnect-kde - en to az translation catalogue (28 entries)

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an image]
en: Picture
az: Şəkil

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an arbitrary attachment, resulting in something like "pdf file"]
en: %1 file
az: %1 fayl

en: You: %1
az: Siz: %1

en: SMS Instant Messaging
az: Ani SMS Mübadiləsi

en: (C) 2018-2022, KDE Connect Team
az: (C) 2018-2022, KDE Connect Komandası

en: Select a device
az: Cihaz seçimi

en: Send a message
az: İsmarıc göndərmək

en: message
az: ismarıc

en: Open with default
az: Standart olaraq açmaq

en: Copy Message
az: İsmarıcın Kopyası

en: Copy Selection
az: Seçilmişin Kopyası

en: No devices available
az: Cihazlar Tapılmadı

en: No new messages can be sent or received, but you can browse cached content
az: Yeni isarıc göndərilə və alına bilmir, lakin siz keşləşmiş mövzulara baxa bilərsiniz

en: Loading conversations from device. If this takes a long time, please wake up your device and then click Refresh.
az: Söhbət cihazdan yüklənir. Əgər bu çox vaxt aparırsa, lütfən cihazınızı oyadın və "Yeniləyin" vurun.

en: Tip: If you plug in your device, it should not go into doze mode and should load quickly.
az: Məsləhət: Əgər cihazınız elektrik şəbəkəsinə qoşuludursa, yuxu rejiminə keçməməli və bu zaman verilənlər sürətlə yüklənəcək.

en: Refresh
az: Təzələmək

en: Choose recipient
az: Kimə

en: Cancel
az: İmtina

en: Search or start conversation...
az: Söhbəti axtarın və ya başladın...

en: New
az: Yeni

en: Start new conversation
az: Yeni söhbət başlatmaq

[ctx: Placeholder message text when no messages are found]
en: No matches
az: Oxşarları yoxdur

en: Devices
az: Cihazlar

en: About
az: Haqqında

en: Audio clip
az: Audio klip

en: Failed to send
az: Göndərmək alınmadı

en: Max message size limit exceeded.
az: Maksimum mesaj ölçüsü həddini aşdı.

en: Compose message
az: İsmarıc yazmaq
