kdeconnect-kde - en to az translation catalogue (82 entries)

[ctx: device name: low battery]
en: %1: Low Battery
az: %1: Zəif batareya

en: Battery at %1%
az: Batareya %1%-dir

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ClipboardConfigUi)
en: Clipboard plugin
az: Mübadilə yaddaşı qoşması

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Automatic synchronization
az: Avtomatik eyniləşdirmə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_autoshare)
en: Automatically share the clipboard from this device
az: Cihazin mübadilə yaddaşını avtomatik paylaşmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_password)
en: Including passwords (as marked by password managers)
az: Şifrələr daxil olmaqla (şifrələmə menecerləri tərəfindən işarələnmiş kimi)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Discovery Utilities
az: Aşkar etmə vasitələri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Sound to play:
az: Səsləndirmək:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, soundFileRequester)
en: Select the sound to play
az: Səsləndirəcəyiniz səsi seçin

en: Remote lock successful
az: Uzaq kilidləmə uğurlu oldu

en: Remote lock failed
az: Uzaq kilidləmə uğursuz oldu

[ctx: @title Users select this to control the current media player when we can't detect a specific player name like VLC]
en: Current Player
az: Hazırkı pleyer

[ctx: @action:button]
en: Reply
az: Cavab

[ctx: @info:placeholder]
en: Reply to %1...
az: %1-ə/a cavab verin...

en: Send
az: Göndərmək

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SendReplyDialog)
en: Dialog
az: Dialoq

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PauseMusicConfigUi)
en: Pause music plugin
az: Musiqiyə fasilə qoşması

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Condition
az: Fasilə şərtləri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rad_ringing)
en: Pause as soon as phone rings
az: Telefon zəngi zamanı dərhal fasilə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rad_talking)
en: Pause only while talking
az: Yalnız danışıq zamanı fasilə

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Actions
az: Fəaliyyətlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_pause)
en: Pause media players
az: Media pleyerlərə fasilə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_mute)
en: Mute system sound
az: Sistem səsini susdurmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_resume)
en: Automatically resume media when call has finished
az: Zəng bitikdən sonra musiqi və ya video oxunması davam etsin

en: Ping!
az: Dümsükləmək!

en: Schedule a shutdown
az: Söndürməni planlayın

en: Shutdown now
az: İndi söndürün

en: Cancel last shutdown
az: Sonuncu söndürməni ləğv edin

en: Schedule a reboot
az: Yenidən başlatmanı planlayın

en: Suspend
az: Dayandırmaq

en: Lock Screen
az: Ekranı kilidləmək

en: Say Hello
az: Salam göndərin

en: Shutdown
az: Söndürmək

en: Reboot
az: Yenidən başlatmaq

en: Maximum Brightness
az: Maksimum işıqlanma

en: Unlock Screen
az: Ekranın kilidini açmaq

en: Close All Vaults
az: Bütün seyfləri bağlamaq

en: Forcefully Close All Vaults
az: Bütün seyfləri məcburi bağlamaq

en: Sample commands
az: Əmrlər nümunəsi

en: Export
az: İxrac et

en: Import
az: İdxal et

en: Name
az: Adı

en: Command
az: Əmr

en: Export Commands
az: İxrac əmrləri

en: Import Commands
az: İdxal əmrləri

en: Phone is connected
az: Telefon qoşulub

en: Blacklisted
az: Qara siyahıda

en: Name of a notifying application.
az: Bildiriş verən tətbiqin adı.

en: Synchronize notifications of an application?
az: Tətbiqin bildirişləri eyniləşdirilsin?

en: Regular expression defining which notifications should not be sent.
    This pattern is applied to the summary and, if selected above, the body of notifications.
az: Hansı bildiriləri göndərməyəcəyini təyin edən müntəzəm ifadə.
    Bu nümunə yekun məlumata və yuxarıda seçildiyi təqdirdə bildirişlər hissəsinə tətbiq olunur.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
az: Ümumi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, check_persistent)
en: Synchronize only notifications with a timeout value of 0?
az: Bildirişlər yalnız bitmə vaxtı 0 ilə eyniləşdirilsin?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_persistent)
en: Persistent notifications only
az: Yalnız daimi bildirişlər

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, check_body)
en: Append the notification body to the summary when synchronizing notifications?
az: Bildirişləri eyniləşdirərkən yekuna bildiriş mətni əlavə edilsin?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_body)
en: Include body
az: Mətn daxil etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, check_icons)
en: Synchronize icons of notifying applications if possible?
az: Əgər mümkündürsə tətbiqlərin bildirişlərinin nişanlarını eyniləşdirilsin?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_icons)
en: Synchronize icons
az: Nişanları eyniləşdirmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_urgency)
en: <html><head/><body><p>Minimum urgency level of the notifications</p></body></html>
az: <html><head/><body><p>Bildirişlərin minimum təcililik səviyyəsi</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Synchronize only notifications with the given urgency level.
az: Yalnız minimum vaciblik səviyyəsi ilə bildirişləri eyniləşdirmək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum urgency level
az: Minimum vaciblik səviyyəsi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Applications
az: Tətbiqlər

en: Failed to start sshfs
az: sshf başlatmaq baş tutmadı

en: sshfs process crashed
az: sshf prosesi çökdü

en: Unknown error in sshfs
az: sshf-də naməlum xəta

en: Error when accessing filesystem. sshfs finished with exit code %0
az: Fayl sisteminə giriş zamanı xəta, sshf %0 çıxış kodu ilə sonlandı

en: Failed to mount filesystem: device not responding
az: fayl sisteminin qoşulması baş tutmadı, cihaz cavab vermir

en: Cannot handle SFTP protocol. Apologies for the inconvenience
az: SFTP protokolunu işlətmək olmur. Narahatçılığa görə üzr istəyirik

en: All files
az: Bütün fayllar

en: Camera pictures
az: Kamera şəkilləri

en: &percnt;1 in the path will be replaced with the specific device name.
az: &percnt;1 yolda cihaz adı ilə əvəz olunacaq

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShareConfigUi)
en: Share plugin settings
az: Mübadilə qoşmasının ayarları

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Receiving
az: Faylların alınması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save files in:
az: Faylları burda saxlamaq:

[ctx: @info Some piece of text was received from a connected device]
en: Shared text from %1 copied to clipboard
az: %1 paylaşdığı mətn mübadilə yaddaşına kopyalandı

[ctx: @action:button Edit text with default text editor]
en: Open in Text Editor
az: Mətn redaktorunda aç

[ctx: @action:button Open URL with default app]
en: Open Link
az: Keçidi aç

en: Could not share file
az: Fayl paylaşıla bilmədi

en: %1 does not exist
az: %1 mövcud deyil

en: unknown number
az: naməlum nömrə

en: Incoming call from %1
az: Daxil olan zəng: %1

en: Missed call from %1
az: Buraxılan zəng: %1

en: Mute Call
az: Zəngi səsini susdurmaq
