kdeconnect-kde - en to az translation catalogue (50 entries)

en: KDE Connect CLI tool
az: KDE Connect müşəti aləti

en: List all devices
az: Bütün cihazların siyahısı

en: List available (paired and reachable) devices
az: Mövcud (aoşulmuş və əlçatan) cihazların siyahısı

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices id, to ease scripting
az: Script yazmağı asanlaşdırmaq üçün --list-devices və ya --list-avavailable yalnız cihazların İD'lərini göstərir

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices name, to ease scripting
az: Script yazmağı asanlaşdırmaq üçün --list-devices və ya --list-avavailable yalnız cihazların adlarını göstərir

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices id and name, to ease scripting
az: Script yazmağı asanlaşdırmaq üçün --list-devices və ya --list-avavailable yalnız cihazların adlarını və İD'lərini göstərir

en: Search for devices in the network and re-establish connections
az: Cihazları şəbəkədə axtarmaq və bağlantıları bərpa etmək

en: Request pairing to a said device
az: Verilən cihazla bağlantı tələb etmək

en: Find the said device by ringing it.
az: Ona zəng etməklə verilən cihazı tapmaq

en: Stop pairing to a said device
az: Verilən cihazla qoşulmanı dayandırmaq

en: Sends a ping to said device
az: Verilən cihaza siqnal göndərmək

en: Same as ping but you can set the message to display
az: Siqnal kimi, lakin siz ismarıcın ekranda görünməsini ayarlaya bilərsiniz

en: message
az: ismarıc

en: Sends the current clipboard to said device
az: Cari mübadilə yaddaşını göstərilən cihazlara göndərir

en: Share a file/URL to a said device
az: URL və ya faylı verilən cihazla paylaşmaq

en: Share text to a said device
az: Mətni verilən cihazla paylaşmaq

en: Display the notifications on a said device
az: Bildirişləri verilən cihazda göstərmək

en: Lock the specified device
az: Verilmiş cihazı kilidləmək

en: Unlock the specified device
az: Verilmiş cihazı kiliddən çıxarmaq

en: Sends an SMS. Requires destination
az: SMS göndərmək. Təyinat yeri tələb edir.

en: Phone number to send the message
az: İsmarıc göndərmək üçün telefon nömrəsi

en: phone number
az: telefon nömrəsi

en: File urls to send attachments with the message (can be passed multiple times)
az: İsmarıcla göndəriləcək faylların URL ünvanları (bir neçə dəfə ötürülə bilər)

en: file urls
az: fayl ünvanları

en: Device ID
az: Cihazın İD'si

en: Device Name
az: Cihazın adı

en: Get encryption info about said device
az: Verilən cihaz haqqında şifrələmə məlumatlarını almaq

en: Lists remote commands and their ids
az: Uzaq əmrlərin və onların İD'lərinin siyahısı

en: Executes a remote command by id
az: Uzaq əmri İD'sinə görə icra edir

en: Sends keys to a said device
az: Açarları verilən cihaza göndərmək

en: Display this device's id and exit
az: Bu cihazın İD'sini göstərmək və çıxmaq

en: (paired and reachable)
az: (qoşulmuş və əlçatan)

en: (reachable)
az: (əlçatan)

en: (paired)
az: (qoşulmuş)

en: 1 device found | %1 devices found
az[0]: %1 cihaz tapıldı
az[1]: %1 cihaz tapıldı

en: No devices found
az: Cihaz tapılmadı

en: (unpaired)
az: (ayırılmış)

en: No device specified: Use -d <Device ID> or -n <Device Name> to specify a device. 
    Device ID's and names may be found using "kdeconnect-cli -l" 
    View complete help with --help option
az: Cihaz göstərilməyib: -d  <Device ID> or -n <Device Name> istifadə edərək cihazı göstərin. 
    Ciazın adı və İD'si "kdeconnect-cli -l" əmri ilə tapıla bilər 
    Tam kömək üçün "kdeconnect-cli --help" əmrindən istifadə edin

en: Shared %1
az: %1 paylaşıldı

en: Shared text: %1
az: Paylaşılan mətn: %1

[ctx: device has requested to lock peer device]
en: Requested to lock %1.
az: %1 kilidlənməsi tələb edildi.

[ctx: device has requested to unlock peer device]
en: Requested to unlock %1.
az: %1 kiliddən çıxarılması tələb edildi.

en: waiting for device...
az: cihazı üçün gözləyir...

en: Device not found
az: Cihaz tapılmadı

en: Already paired
az: Artıq qoşulub

en: Pair requested
az: Qoşulma soruşuldu

en: Already not paired
az: Artıq qoşulmayıb

en: Unpaired
az: Ayırılmış

en: error: should specify the SMS's recipient by passing --destination <phone number>
az: xəta:  --destination <phone number> göndərməklə SMS alanı göstərmək lazımdır

en: Nothing to be done
az: Etməli bir şey yoxdur
