kdeconnect-kde - en to bg translation catalogue (27 entries)

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an image]
en: Picture
bg: Изображение

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is a video]
en: Video
bg: Видео

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an arbitrary attachment, resulting in something like "pdf file"]
en: %1 file
bg: %1 файл

en: You: %1
bg: Вие: %1

en: Select a device
bg: Избор на устройство

en: Send a message
bg: Изпращане на съобщение

en: message
bg: съобщение

en: Open with default
bg: Стандартно отваряне

en: Copy Message
bg: Копиране на съобщение

en: Copy Selection
bg: Копиране на селекцията

en: No devices available
bg: Няма налични устройства

en: No new messages can be sent or received, but you can browse cached content
bg: Не могат да се изпращат или получават нови съобщения, но можете да разглеждате кешираното съдържание

en: Loading conversations from device. If this takes a long time, please wake up your device and then click Refresh.
bg: Зареждане на кореспонденции от устройството. Ако това отнема дълго време, моля, събудете устройството си и след това щракнете върху Обновяване.

en: Tip: If you plug in your device, it should not go into doze mode and should load quickly.
bg: Съвет: Ако свържете устройството, то не трябва да влиза в режим Doze и трябва да се зарежда бързо.

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Choose recipient
bg: Избиране на получател

en: Cancel
bg: Отказ

en: Search or start conversation...
bg: Търсене или стартиране на кореспонденция...

en: New
bg: Нова

en: Start new conversation
bg: Стартиране на нова кореспонденция

[ctx: Placeholder message text when no messages are found]
en: No matches
bg: Няма съвпадения

en: Devices
bg: Устройства

en: About
bg: Относно

en: Audio clip
bg: Аудиоклип

en: Failed to send
bg: Неуспешно изпращане

en: Max message size limit exceeded.
bg: Границата за максимален размер на съобщенията е премината.

en: Compose message
bg: Съставяне на съобщение
