kdeconnect-kde - en to bg translation catalogue (55 entries)

en: No device specified: Use -d <Device ID> or -n <Device Name> to specify a device. 
    Device ID's and names may be found using "kdeconnect-cli -l" 
    View complete help with --help option
bg: Не е посочено устройство: Използвайте -d <Device ID> или -n <Device Name>, за да посочите устройство. 
    Идент. номер и името на устройството могат да бъдат намерени с командата "kdeconnect-cli -l" 
    Вижте пълната информация с опцията --help

en: © 2015–2025, KDE Connect Team
bg: © 2015–2025, Екип на KDE Connect

en: List all devices
bg: Списък на всички устройства

en: List available (paired and reachable) devices
bg: Списък на устройства (сдвоени и достъпни)

en: List all backends and status
bg: Показване на състояние и на всички налични бекенд програми

en: Enable the specified backend
bg: Отключване на посочения бекенд

en: backend
bg: бекенд

en: Disable the specified backend
bg: Деактивиране на посочения бекенд

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices id, to ease scripting
bg: Make --list-devices или --list-available показва само id на устройствата за улесняване на скриптовете

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices name, to ease scripting
bg: Make --list-devices или --list-available показва само имената на устройствата за улесняване на скриптовете

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices id and name, to ease scripting
bg: Make --list-devices или --list-available показва само id и имената на устройствата за улесняване на скриптовете

en: Search for devices in the network and re-establish connections
bg: Търсене на устройства в мрежата и повторно установяване на връзки

en: Request pairing with device
bg: Заявка за сдвояване с устройство

en: Find device by ringing it
bg: Намиране на устройство чрез позвъняване.

en: Unpair from device
bg: Разкачване от устройство

en: Send ping to device
bg: Изпраща пинг към устройство

en: Same as ping but you can set the message to display
bg: Същото като сигнализиране, но можете да зададете съобщение за показване

en: message
bg: съобщение

en: Send clipboard to device
bg: Изпраща съдържанието на клипборда към устройство

en: Share file/URL to device
bg: Споделяне на файл/URL към  устройство

en: Share text to device
bg: Споделяне на текст към устройство

en: Display notifications on device
bg: Показване на известията на устройство

en: Lock the specified device
bg: Заключване на посоченото устройство

en: Unlock the specified device
bg: Отключване на посоченото устройство

en: Sends an SMS. Requires destination
bg: Изпраща SMS. Изисква дестинация

en: Phone number to send the message
bg: Телефонен номер за изпращане на съобщението

en: phone number
bg: телефонен номер

en: File URLs to send attachments with the message (can be passed multiple times)
bg: Файлови URL адреси за изпращане на прикачени файлове със съобщението (може да се предаде няколко пъти)

en: file URLs
bg: файлови URL адреси

en: Device ID
bg: Идент. № на устройство

en: Device Name
bg: Име на устройство

en: Get encryption info about device
bg: Получаване на информация за шифроване за устройство

en: List remote commands and their ids
bg: Изброяване на отдалечени команди и техните ids

en: Execute remote command by id
bg: Изпълняване на     отдалечена команда по id

en: Send keys to device
bg: Изпращане на ключове към устройство

en: Display this device's id and exit
bg: Показване на идентификацията и изхода на това устройство

en: Mount filesystem of a said device
bg: Монтиране на файловата система на посоченото устройство

en: Print mount point for the filesystem of a said device
bg: Показване на точката за монтиране на файловата система на посоченото устройство

en: (paired and reachable)
bg: (сдвоено и достъпно)

en: (reachable)
bg: (достъпно)

en: (paired)
bg: (сдвоено)

en: 1 device found | %1 devices found
bg[0]: Намерено е едно устройство
bg[1]: Намерени са %1 устройства

en: No devices found
bg: Няма намерени устройства

en: (unpaired)
bg: (несдвоено)

[ctx: A file or URL was shared]
en: Shared %1
bg: %1 е споделен

en: Shared text: %1
bg: Споделен текст: %1

[ctx: device has requested to lock peer device]
en: Requested to lock %1.
bg: Заявено е заключване на %1

[ctx: device has requested to unlock peer device]
en: Requested to unlock %1.
bg: Заявено е отключване на %1

en: waiting for device…
bg: изчакване на устройство…

en: Device not found
bg: Не е намерено устройство

en: Already paired
bg: Вече е сдвоено

en: Pair requested
bg: (запитване за сдвояване)

en: Already not paired
bg: Вече не е сдвоено

en: Successfully unpaired
bg: Успешно разкачени

en: error: should specify the SMS's recipient by passing --destination <phone number>
bg: грешка: трябва за се посочи получател на SMS като се въведе --destination <phone number>
