kdeconnect-kde - en to bg translation catalogue (66 entries)

en: © 2015–2025 KDE Connect Team
bg: © 2015–2025 Екип на KDE Connect

[ctx: @info:shell]
en: Device id to open the app in
bg: Идентификационен номер на устройство за отваряне с приложението

[ctx: @info:shell]
en: Configuration module to show, requires --device to be set.
bg: За да се покаже конфигурационният модул, е необходимо да бъде зададено --device.

[ctx: command line description]
en: Replace an existing instance
bg: Заменяне на съществуващ екземпляр

en: URL to share
bg: URL за споделяне

en: Unpair
bg: Разделяне

en: Send Ping
bg: Изпращане на сигнал

en: Plugin Settings
bg: Настройки на приставки

[ctx: @title:group device page section header]
en: Actions
bg: Действия

[ctx: @title:group device page section header]
en: Controls
bg: Контроли

[ctx: @title:group device page section header]
en: Information
bg: Информация

en: Multimedia control
bg: Мултимедиен контрол

en: Remote input
bg: Отдалечен вход

en: Run command
bg: Изпълняване на команда

en: Presentation Remote
bg: Отдалечена презентация

en: Volume control
bg: Контрол на звука

en: SMS Messages
bg: SMS съобщения

en: Lock
bg: Заключване

en: Unlock
bg: Отключване

en: Find Device
bg: Търсене на устройство

en: Send Clipboard
bg: Изпращане на клипборда

en: Share File
bg: Споделяне на файл

en: Browse this device
bg: Преглед на това устройство

en: Stop virtual monitor session
bg: Спиране на сесията с виртуален монитор

en: Use device as an external monitor
bg: Използване на устройството като външен монитор

en: Address: %1 via %2
bg: Адрес: %1 през %2

en: This device is not paired.
bg: Устройството не е сдвоено

[ctx: Request pairing with a given device]
en: Pair
bg: Сдвояване

en: Pair requested
    Key:
bg: Запитване за сдвояване
    Ключ:

en: Accept
bg: Приемане

en: Reject
bg: Отхвърляне

en: This device is not reachable
bg: Това устройство не може да бъде достигнато

en: Please choose a file
bg: Моля, изберете файл

en: Devices
bg: Устройства

[ctx: @action:button]
en: Refresh
bg: Обновяване

[ctx: @action:button accessible]
en: Refresh Devices
bg: Опресняване на списъка с устройства

en: Remembered
bg: Запомнено

en: Available
bg: Наличен

en: Connected
bg: Свързан

en: No devices found
bg: Няма намерени устройства

[ctx: @action:button]
en: Settings
bg: Настройки

en: Settings
bg: Настройки

en: Remote Control
bg: Отдалечен контрол

en: Press %1 or the left and right mouse buttons at the same time to unlock
bg: Натиснете %1 или едновременно левия и десния бутон на мишката за отключване

[ctx: @action:button accessible]
en: Left Click
bg: Кликване с ляв бутон

[ctx: @action:button accessible]
en: Middle Click
bg: Кликване със среден бутон

[ctx: @action:button accessible]
en: Right Click
bg: Кликване с десен бутон

en: Multimedia Controls
bg: Мултимедиен контрол

en: No players available
bg: Няма налични програми за възпроизвеждане

en: Configure plugin
bg: Настройка на приставката

en: Enable Full-Screen
bg: Активиране на цял екран

[ctx: @action:button accessible]
en: Previous Slide
bg: Предишен кадър

[ctx: @action:button accessible]
en: Next Slide
bg: Следващ кадър

en: Edit commands
bg: Редактиране на команди

en: You can edit commands on the connected device
bg: Можете да редактирате команди на свързаното устройство

en: No commands defined
bg: Не е посочена команда

[ctx: @title:window]
en: Settings
bg: Настройки

en: Device name
bg: Име на устройство

[ctx: @title:group]
en: Backends
bg: Бекенд програми

en: About KDE Connect
bg: Относно KDE Connect

en: About KDE
bg: Относно KDE

en: Close
bg: Затваряне

[ctx: @title]
en: No Device Selected
bg: Не е избрано устройство

[ctx: @info]
en: Make sure to install KDE Connect on your other devices.
bg: Уверете се, че сте инсталирали KDE Connect на другите устройства

[ctx: @title:context]
en: KDE Connect Android App
bg: KDE Connect приложение за Android

en: If you are having problems, visit the <a href="https://userbase.kde.org/KDEConnect"><span style=" text-decoration: underline;">KDE Connect Community wiki</span></a> for help.
bg: Ако имате проблеми, посетете  <a href="https://userbase.kde.org/KDEConnect"><span style=" text-decoration: underline;">KDE Connect Community wiki</span></a>за помощ.
