kdeconnect-kde - en to ca translation catalogue (31 entries)

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an image]
en: Picture
ca: Imatge

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is a video]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an arbitrary attachment, resulting in something like "pdf file"]
en: %1 file
ca: Fitxer %1

en: You: %1
ca: Vós: %1

en: KDE Connect SMS
ca: SMS del KDE Connect

en: SMS Instant Messaging
ca: Missatgeria instantània d'SMS

en: (C) 2018-2022, KDE Connect Team
ca: (C) 2018-2022, l'equip del KDE Connect

en: Select a device
ca: Seleccioneu un dispositiu

en: id
ca: ID

en: Send a message
ca: Envia un missatge

en: message
ca: missatge

en: Open with default
ca: Obre amb la predeterminada

en: Copy Message
ca: Copia el missatge

en: Copy Selection
ca: Copia la selecció

en: No devices available
ca: No hi ha disponible cap dispositiu

en: No new messages can be sent or received, but you can browse cached content
ca: No es poden enviar ni rebre missatges nous, però podeu explorar el contingut a la memòria cau

en: Loading conversations from device. If this takes a long time, please wake up your device and then click Refresh.
ca: S'estan carregant les converses del dispositiu. Si això triga massa, desperteu el dispositiu i feu clic a Actualitza.

en: Tip: If you plug in your device, it should not go into doze mode and should load quickly.
ca: Consell: Si connecteu el dispositiu, no hauria d'entrar en mode migdiada i hauria de carregar ràpidament.

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Choose recipient
ca: Trieu el destinatari

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Search or start conversation...
ca: Cerca o inicia una conversa...

en: New
ca: Nova

en: Start new conversation
ca: Inicia una conversa nova

[ctx: Placeholder message text when no messages are found]
en: No matches
ca: No s'ha trobat cap coincidència

en: Devices
ca: Dispositius

en: About
ca: Quant al

en: Audio clip
ca: Clip d'àudio

en: Failed to send
ca: Ha fallat en enviar

en: Max message size limit exceeded.
ca: S'ha superat el límit màxim de la mida del missatge.

en: Compose message
ca: Redacta un missatge
