kdeconnect-kde - en to cs translation catalogue (19 entries)

en: Browse device
cs: Procházet zařízení

en: Send clipboard
cs: Poslat schránku

[ctx: @action:inmenu play bell sound]
en: Ring device
cs: Prozvonit zařízení

en: Send files
cs: Odeslat soubory

en: Run command
cs: Spustit příkaz

en: Add commands
cs: Přidat příkazy

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
cs: K D-Bus se nelze připojit
    KDE Connect se ukončí

en: Cannot find kdeconnectd
cs: Kdeconnectd nelze nalézt

en: KDE Connect Indicator
cs: Ukazatel KDE Connect

en: KDE Connect Indicator tool
cs: Ukazatel KDE Connect

en: Pairing requests
cs: Párování zařízení

[ctx: Accept a pairing request]
en: Pair
cs: Spárovat

en: Reject
cs: Odmítnout

en: Quit
cs: Ukončit

en: %1 device connected | %1 devices connected
cs[0]: %1 zařízení připojeno
cs[1]: %1 zařízení připojena
cs[2]: %1 zařízení připojeno

en: No Battery
cs: Není baterie

en: Battery: %1% (Charging)
cs: Baterie: %1% (Nabíjí se)

en: Battery: %1%
cs: Baterie: %1%

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
cs: Mobilní spojení není dostupné
