kdeconnect-kde - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Browse device
da: Gennemse enhed

en: Ring device
da: Ring til enhed

en: SMS Messages...
da: Sms-beskeder...

en: Run command
da: Kør kommando

en: Add commands
da: Tilføje kommandoer

en: Launching
da: Starter

en: Launching daemon
da: Starter dæmon

en: Waiting D-Bus
da: Venter på D-Bus

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
da: Kan ikke forbinde til D-BUS
    KDE Connect vil afslutte

en: Cannot find kdeconnectd
da: Kan ikke finde kdeconnectd

en: Loading modules
da: Indlæser moduler

en: KDE Connect Indicator
da: KDE Connect-indikator

en: KDE Connect Indicator tool
da: KDE Connect-indikatorværktøj

en: Configure...
da: Indstil...

en: Pairing requests
da: Parringsanmodninger

en: Reject
da: Afvis

en: Quit
da: Afslut

en: %1 device connected | %1 devices connected
da[0]: %1 enhed forbundet
da[1]: %1 enheder forbundet

en: No Battery
da: Intet batteri

en: Battery: %1% (Charging)
da: Batteri: %1% (lader op)

en: Battery: %1%
da: Batteri: %1%
