kdeconnect-kde - en to el translation catalogue (20 entries)

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an image]
en: Picture
el: Εικόνα

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is a video]
en: Video
el: Βίντεο

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an arbitrary attachment, resulting in something like "pdf file"]
en: %1 file
el: %1 αρχείο

en: You: %1
el: Εσείς: %1

en: SMS Instant Messaging
el: Στιγμιαία μηνύματα SMS

en: (C) 2018-2022, KDE Connect Team
el: (C) 2018-2022, η ομάδα του KDE Connect

en: Select a device
el: Επιλέξτε συσκευή

en: Send a message
el: Στείλτε ένα μήνυμα

en: message
el: μήνυμα

en: Open with default
el: Άνοιγμα με το προκαθορισμένο

en: No devices available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη συσκευή

en: No new messages can be sent or received, but you can browse cached content
el: Δεν μπορεί να αποσταλεί ή να ληφθεί νέο μήνυμα, αλλά μπορείτε να περιηγηθείτε στα περιεχόμενα της προσωρινής μνήμης

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Choose recipient
el: Επιλέξτε παραλήπτη

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Start new conversation
el: Έναρξη νέας συνομιλίας

[ctx: Placeholder message text when no messages are found]
en: No matches
el: Χωρίς αποτέλεσμα

en: About
el: Σχετικά

en: Failed to send
el: Αποτυχία αποστολής

en: Max message size limit exceeded.
el: Υπέρβαση του μέγιστου ορίου μεγέθους του μηνύματος.
