kdeconnect-kde - en to eo translation catalogue (26 entries)

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an image]
en: Picture
eo: Bildo

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an arbitrary attachment, resulting in something like "pdf file"]
en: %1 file
eo: %1 dosiero

en: You: %1
eo: Vi: %1

en: SMS Instant Messaging
eo: SMS Tuja Mesaĝado

en: (C) 2018-2022, KDE Connect Team
eo: (C) 2018-2022, Teamo de KDE Connect

en: Send a message
eo: Sendi mesaĝon

en: message
eo: mesaĝo

en: Open with default
eo: Malfermi defaŭlte

en: Copy Message
eo: Kopii Mesaĝon

en: Copy Selection
eo: Kopii Elekton

en: No devices available
eo: Neniuj aparatoj haveblaj

en: No new messages can be sent or received, but you can browse cached content
eo: Neniuj novaj mesaĝoj povas esti senditaj aŭ ricevitaj, sed vi povas foliumi konservitan enhavon

en: Loading conversations from device. If this takes a long time, please wake up your device and then click Refresh.
eo: Ŝargante konversaciojn de aparato. Se tio daŭras longan tempon, bonvolu veki vian aparaton kaj tiam alklaku Refreŝigi.

en: Tip: If you plug in your device, it should not go into doze mode and should load quickly.
eo: Konsilo: Se vi enŝovas vian aparaton, ĝi ne devus eniri en dormreĝimon kaj devus ŝargi rapide.

en: Refresh
eo: Refreŝigi

en: Choose recipient
eo: Elekti ricevonton

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Search or start a conversation
eo: Serĉi aŭ komenci konversacion

en: Start new conversation
eo: Komenci novan konversacion

[ctx: Placeholder message text when no messages are found]
en: No matches
eo: Neniuj alumetoj

en: Devices
eo: Aparatoj

en: About
eo: Pri

en: Audio clip
eo: Aŭda tondaĵo

en: Failed to send
eo: Malsukcesis sendi

en: Max message size limit exceeded.
eo: Maksimuma grandecolimo de mesaĝo superita.

en: Compose message
eo: Verki mesaĝon
