kdeconnect-kde - en to eo translation catalogue (19 entries)

en: Browse device
eo: Foliumi aparaton

en: Send clipboard
eo: Sendi tondujon

[ctx: @action:inmenu play bell sound]
en: Ring device
eo: Sonorigi aparaton

en: Send files
eo: Sendi dosierojn

en: Run command
eo: Lanĉi komandon

en: Add commands
eo: Aldoni komandojn

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
eo: Ne povas konekti al DBus
    KDE Connect ĉesos

en: Cannot find kdeconnectd
eo: Ne povas trovi kdeconnectd

en: KDE Connect Indicator
eo: Indikilo de KDE Connect

en: KDE Connect Indicator tool
eo: Indikilo de KDE Connect

en: Pairing requests
eo: Parigaj petoj

[ctx: Accept a pairing request]
en: Pair
eo: Parigi

en: Reject
eo: Malakcepti

en: Quit
eo: Forlasi

en: %1 device connected | %1 devices connected
eo[0]: konektis %1 aparaton
eo[1]: konektis %1 aparatojn

en: No Battery
eo: Neniu Baterio

en: Battery: %1% (Charging)
eo: Baterio: %1% (Ŝarĝante)

en: Battery: %1%
eo: Baterio: %1%

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
eo: Neniu Ĉelreta Konekteblo
