kdeconnect-kde - en to eu translation catalogue (52 entries)

en: KDE Connect CLI tool
eu: KDE Connect CLI tresna

en: List all devices
eu: Zerrendatu gailu guztiak

en: List available (paired and reachable) devices
eu: Zerrendatu gailu erabilgarriak (parekatuak eta irisgarriak)

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices id, to ease scripting
eu: Scriptak errazteko, --list-devices edo --list-available gailuen id-ak besterik ez dituzte inprimatuko

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices name, to ease scripting
eu: Scriptak errazteko, --list-devices edo --list-available gailuen izenak besterik ez dituzte inprimatuko

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices id and name, to ease scripting
eu: Scriptak errazteko, --list-devices edo --list-available gailuen id eta izenak besterik ez dituzte inprimatuko

en: Search for devices in the network and re-establish connections
eu: Bilatu gailuak sarean eta birsortu konexioak

en: Request pairing to a said device
eu: Eskatu adierazitako gailuarekin parekatzea

en: Find the said device by ringing it.
eu: Aurkitu adierazitako gailua bere dei-doinua joaz.

en: Stop pairing to a said device
eu: Gelditu adierazitako gailuarekin parekatzea

en: Sends a ping to said device
eu: Adierazitako gailuari ping bat bidaltzen dio

en: Same as ping but you can set the message to display
eu: Ping baten berdina, baina ikusiko den mezua idatzi dezakezu

en: message
eu: mezua

en: Sends the current clipboard to said device
eu: Uneko arbela adierazitako gailura bidaltzen du

en: Share a file/URL to a said device
eu: Partekatu fitxategi/URL bat adierazitako gailu batekin

en: Share text to a said device
eu: Partekatu testua adierazitako gailuarekin

en: Display the notifications on a said device
eu: Erakutsi jakinarazpenak adierazitako gailu batean

en: Lock the specified device
eu: Blokeatu adierazitako gailua

en: Unlock the specified device
eu: Desblokeatu adierazitako gailua

en: Sends an SMS. Requires destination
eu: SMS bat bidaltzen du. Hartzaile bat behar du

en: Phone number to send the message
eu: Mezua bidaltzeko telefono zenbakia

en: phone number
eu: telefono zenbakia

en: File urls to send attachments with the message (can be passed multiple times)
eu: Mezuarekin batera eranskinak bidaltzeko URLak (hainbat aldiz pasa daiteke)

en: file urls
eu: fitxategien URLak

en: Device ID
eu: Gailuaren IDa

en: Device Name
eu: Gailuaren izena

en: Get encryption info about said device
eu: Jaso adierazitako gailuari buruzko zifratze informazioa

en: Lists remote commands and their ids
eu: Zerrendatu urruneko gailuak eta beraien IDak

en: Executes a remote command by id
eu: Agindu bat exekutatzen du ID bidez

en: Sends keys to a said device
eu: Gakoak adierazitako gailura bidaltzen ditu

en: Display this device's id and exit
eu: Bistaratu gailu honen IDa eta irten

en: Open the connected device's camera and transfer the photo
eu: Ireki konektatutako gailuaren kamera eta transferitu argazkia

en: (paired and reachable)
eu: (parekatua eta atzigarria)

en: (reachable)
eu: (atzigarria)

en: (paired)
eu: (parekatua)

en: 1 device found | %1 devices found
eu[0]: gailu 1 aurkitu da
eu[1]: %1 gailu aurkitu dira

en: No devices found
eu: Ez da gailurik aurkitu

en: (unpaired)
eu: (bereizita)

en: No device specified: Use -d <Device ID> or -n <Device Name> to specify a device. 
    Device ID's and names may be found using "kdeconnect-cli -l" 
    View complete help with --help option
eu: Ez da gailurik zehaztu: Erabili -d <Gailu ID> edo -n <Gailu-izena> gailu bat zehazteko. 
    Gailu IDak eta izenak aurki daitezke "kdeconnect-cli -l" erabiliz.
    Ikusi laguntza osoa --help aukera erabiliz.

en: Shared %1
eu: %1 partekatuta

en: Shared text: %1
eu: Partekatutako testua: %1

[ctx: device has requested to lock peer device]
en: Requested to lock %1.
eu: %1 blokeatzea eskatu da

[ctx: device has requested to unlock peer device]
en: Requested to unlock %1.
eu: %1 desblokeatzea eskatu da.

en: waiting for device...
eu: gailuaren zain...

en: Device not found
eu: Ez da gailua aurkitu

en: Already paired
eu: Dagoeneko parekatua

en: Pair requested
eu: Parekatzea eskatu da

en: Already not paired
eu: Dagoeneko desparekatua

en: Unpaired
eu: Desparekatua

en: error: should specify the SMS's recipient by passing --destination <phone number>
eu: errorea: SMSaren jasotzailea zehaztu behar duzu --destination pasatuz<phone number>

en: Please specify a filename for the photo
eu: Mesedez adierazi fitxategi-izen bat argazkirako

en: Nothing to be done
eu: Ez dago ezer egiteko
