kdeconnect-kde - en to eu translation catalogue (22 entries)

en: Browse device
eu: Arakatu gailua

en: Send clipboard
eu: Bidali arbela

[ctx: @action:inmenu play bell sound]
en: Ring device
eu: Gailuan jo

en: Send files
eu: Bidali fitxategiak

en: SMS Messages...
eu: SMS mezuak...

en: Run command
eu: Exekutatu komandoa

en: Add commands
eu: Gehitu komandoak

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
eu: Ezin konektatu DBus-era konektatu
    KDE Connect amaitu egingo da

en: Cannot find kdeconnectd
eu: Ezin da aurkitu kdeconnectd

en: KDE Connect Indicator
eu: KDE Connect adierazlea

en: KDE Connect Indicator tool
eu: KDE Connect adierazle tresna

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: Pairing requests
eu: Parekatzeko eskaerak

[ctx: Accept a pairing request]
en: Pair
eu: Parekatu

en: Reject
eu: Errefusatu

en: Quit
eu: Irten

en: %1 device connected | %1 devices connected
eu[0]: Gailu %1 konektatuta
eu[1]: %1 gailu konektatuta

en: No Battery
eu: Bateria gabe

en: Battery: %1% (Charging)
eu: Bateria: %%1 (zamatzen)

en: Battery: %1%
eu: Bateria: %%1

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
eu: Ez dago mugikorreko konektagarritasunik

[ctx: Display the cellular connection type and an approximate percentage of signal strength]
en: %1  | ~%2%
eu: %1  | ~%%2
