kdeconnect-kde - en to fi translation catalogue (28 entries)

en: Browse device
fi: Selaa laitetta

en: Send clipboard
fi: Lähetä leikepöytä

en: Ring device
fi: Soita laitteeseen

en: Get a photo
fi: Ota kuva

en: Send a file/URL
fi: Lähetä tiedosto/verkko-osoite

en: SMS Messages...
fi: Tekstiviestit…

en: Run command
fi: Suorita komento

en: Add commands
fi: Lisää komentoja

en: Launching
fi: Käynnistetään

en: Launching daemon
fi: Käynnistetään palvelua

en: Waiting D-Bus
fi: Odotetaan D-Busia

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
fi: DBusiin ei voi yhdistää
    KDE Connect lopetetaan silti

en: Cannot find kdeconnectd
fi: kdeconnectd:tä ei löydy

en: Loading modules
fi: Ladataan moduuleja

en: KDE Connect Indicator
fi: KDE Connect -osoitin

en: KDE Connect Indicator tool
fi: KDE Connect -osoitintyökalu

en: (C) 2016 Aleix Pol Gonzalez
fi: © 2016 Aleix Pol Gonzalez

en: Configure...
fi: Asetukset…

en: Pairing requests
fi: Parituspyynnöt

[ctx: Accept a pairing request]
en: Pair
fi: Parita

en: Reject
fi: Hylkää

en: Quit
fi: Lopeta

en: %1 device connected | %1 devices connected
fi[0]: %1 laite kytketty
fi[1]: %1 laitetta kytketty

en: No Battery
fi: Ei akkua

en: Battery: %1% (Charging)
fi: Akku: %1 % (latautuu)

en: Battery: %1%
fi: Akku: %1 %

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
fi: Ei mobiiliyhteyttä

[ctx: Display the cellular connection type and an approximate percentage of signal strength]
en: %1  | ~%2%
fi: %1  | ~%2 %
