kdeconnect-kde - en to fi translation catalogue (65 entries)

en: © 2015–2025 KDE Connect Team
fi: © 2015–2025 KDE Connect -työryhmä

[ctx: @info:shell]
en: Device id to open the app in
fi: Sen laitteen tunniste, jossa sovellus avataan

[ctx: @info:shell]
en: Configuration module to show, requires --device to be set.
fi: Näytettävä asetusmoduuli, --device-valitsin vaaditaan

[ctx: command line description]
en: Replace an existing instance
fi: Korvaa olemassa oleva ilmentymä

en: URL to share
fi: Jaettava verkko-osoite

en: Unpair
fi: Pura paritus

en: Send Ping
fi: Lähetä ping

en: Plugin Settings
fi: Liitännäisten asetukset

[ctx: @title:group device page section header]
en: Actions
fi: Toiminnot

[ctx: @title:group device page section header]
en: Controls
fi: Säätimet

[ctx: @title:group device page section header]
en: Information
fi: Tietoa

en: Multimedia control
fi: Multimediaohjain

en: Remote input
fi: Etäsyöte

en: Run command
fi: Suorita komento

en: Presentation Remote
fi: Esityskaukosäädin

en: Volume control
fi: Äänenvoimakkuuden säätö

en: Lock
fi: Lukitse

en: Unlock
fi: Poista lukitus

en: Find Device
fi: Etsi laite

en: Send Clipboard
fi: Lähetä leikepöytä

en: Share File
fi: Jaa tiedosto

en: Browse this device
fi: Selaa tätä laitetta

en: Stop virtual monitor session
fi: Lopeta virtuaalinäyttöistunto

en: Use device as an external monitor
fi: Käytä laitetta ulkoisena näyttönä

en: Address: %1 via %2
fi: Osoite: %1, väylä %2

en: This device is not paired.
fi: Tätä laitetta ei ole paritettu.

[ctx: Request pairing with a given device]
en: Pair
fi: Parita

en: Pair requested
    Key:
fi: Paritusta pyydetään
    Avain:

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Reject
fi: Hylkää

en: This device is not reachable
fi: Laitetta ei tavoiteta

en: Please choose a file
fi: Valitse tiedosto

en: Devices
fi: Laitteet

[ctx: @action:button]
en: Refresh
fi: Virkistä

[ctx: @action:button accessible]
en: Refresh Devices
fi: Virkistä laitteet

en: Remembered
fi: Muistettu

en: Available
fi: Saatavilla

en: Connected
fi: Yhdistetty

en: No devices found
fi: Laitteita ei löytynyt

en: Settings
fi: Asetukset

en: Remote Control
fi: Kaukosäädin

en: Press %1 or the left and right mouse buttons at the same time to unlock
fi: Avaa lukitus painamalla %1 tai yhtä aikaa vasenta ja oikeaa hiiripainiketta

[ctx: @action:button accessible]
en: Left Click
fi: Vasen napsautus

[ctx: @action:button accessible]
en: Middle Click
fi: Keskinapsautus

[ctx: @action:button accessible]
en: Right Click
fi: Oikea napsautus

en: Multimedia Controls
fi: Multimediaohjaimet

en: No players available
fi: Ei toisto-ohjelmia

en: %1 - %2
fi: %1 – %2

en: Configure plugin
fi: Liitännäisen asetukset

en: Enable Full-Screen
fi: Käytä koko näyttöä

en: Edit commands
fi: Muokkaa komentoja

en: You can edit commands on the connected device
fi: Voit muokata komentoja yhdistetyssä laitteessa

en: No commands defined
fi: Komentoja ei ole määritetty

[ctx: @title:window]
en: Settings
fi: Asetukset

en: Device name
fi: Laitenimi

[ctx: @title:group]
en: Backends
fi: Taustajärjestelmät

en: About KDE Connect
fi: Tietoa KDE Connectista

en: About KDE
fi: Tietoa KDE:sta

[ctx: @title]
en: No Device Selected
fi: Laitetta ei ole valittu

[ctx: @info]
en: Make sure to install KDE Connect on your other devices.
fi: Varmista, että KDE Connect on asennettu myös muihin laitteisiisi.

[ctx: @title:context]
en: KDE Connect Android App
fi: KDE Connectin Android-sovellus

[ctx: Android Application Store]
en: Play Store
fi: Play-kauppa

[ctx: @title:context]
en: KDE Connect iOS App
fi: KDE Connectin iOS-sovellus

en: Apple Store
fi: Apple-kauppa

en: If you are having problems, visit the <a href="https://userbase.kde.org/KDEConnect"><span style=" text-decoration: underline;">KDE Connect Community wiki</span></a> for help.
fi: Jos kohtaat ongelmia, etsi apua <a href="https://userbase.kde.org/KDEConnect"><span style=" text-decoration: underline;">KDE Connectin yhteisöwikistä</a>.
