kdeconnect-kde - en to ga translation catalogue (56 entries)

en: No device specified: Use -d <Device ID> or -n <Device Name> to specify a device. 
    Device ID's and names may be found using "kdeconnect-cli -l" 
    View complete help with --help option
ga: Gan gléas sonraithe: Úsáid -d <Aitheantas Gléis> nó -n <Ainm Gléis> chun gléas a shonrú.
    Is féidir aitheantóirí agus ainmneacha Gléis a fháil trí úsáid a bhaint as "kdeconnect-cli -l"
    Féach ar chabhair iomlán leis an rogha --help

en: KDE Connect CLI tool
ga: Uirlis CLI KDE Connect

en: © 2015–2025, KDE Connect Team
ga: © 2015–2025, Foireann KDE Connect

en: List all devices
ga: Liostaigh na gléasanna uile

en: List available (paired and reachable) devices
ga: Liostaigh gléasanna atá ar fáil (péireáilte agus inrochtana)

en: List all backends and status
ga: Liostaigh na backends uile agus an stádas

en: Enable the specified backend
ga: Cumasaigh an cúltaca sonraithe

en: backend
ga: cúltaca

en: Disable the specified backend
ga: Díchumasaigh an cúltaca sonraithe

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices id, to ease scripting
ga: Déan --list-devices nó --list-available a phriontáil aitheantas na ngléasanna amháin, chun scriptiú a éascú

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices name, to ease scripting
ga: Déan --list-devices nó --list-available a phriontáil ach ainm na ngléasanna, chun scriptiú a éascú

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices id and name, to ease scripting
ga: Déan --list-devices nó --list-available a phriontáil aitheantas agus ainm na ngléasanna amháin, chun scriptiú a éascú

en: Search for devices in the network and re-establish connections
ga: Cuardaigh gléasanna sa líonra agus athbhunaigh naisc

en: Request pairing with device
ga: Iarr péireáil le gléas

en: Find device by ringing it
ga: Aimsigh gléas trí ghlaoch air

en: Unpair from device
ga: Díphéireáil ón ngléas

en: Send ping to device
ga: Seol ping chuig gléas

en: Same as ping but you can set the message to display
ga: Mar an gcéanna le ping ach is féidir leat an teachtaireacht a shocrú le taispeáint

en: message
ga: teachtaireacht

en: Send clipboard to device
ga: Seol an ghearrthaisce chuig an ngléas

en: Share file/URL to device
ga: Comhroinn comhad/URL le gléas

en: Share text to device
ga: Comhroinn téacs le gléas

en: Display notifications on device
ga: Taispeáin fógraí ar an ngléas

en: Lock the specified device
ga: Glasáil an gléas sonraithe

en: Unlock the specified device
ga: Díghlasáil an gléas sonraithe

en: Sends an SMS. Requires destination
ga: Seolann sé SMS. Teastaíonn ceann scríbe

en: Phone number to send the message
ga: Uimhir theileafóin chun an teachtaireacht a sheoladh

en: phone number
ga: uimhir ghutháin

en: File URLs to send attachments with the message (can be passed multiple times)
ga: URLanna comhaid le ceangaltáin a sheoladh leis an teachtaireacht (is féidir iad a chur ar aghaidh arís agus arís eile)

en: file URLs
ga: URLanna comhad

en: Device ID
ga: Aitheantas Gléas

en: Device Name
ga: Ainm na Gléas

en: Get encryption info about device
ga: Faigh faisnéis criptithe faoin ngléas

en: List remote commands and their ids
ga: Liostaigh orduithe cianda agus a n-aitheantais

en: Execute remote command by id
ga: Forghníomhaigh ordú cianda de réir aitheantais

en: Send keys to device
ga: Seol eochracha chuig an ngléas

en: Display this device's id and exit
ga: Taispeáin aitheantas an ghléis seo agus scoir

en: Mount filesystem of a said device
ga: Córas comhad an fheiste sin a fheistiú

en: Print mount point for the filesystem of a said device
ga: Priontáil pointe gléasta do chóras comhad an ghléis sin

en: (paired and reachable)
ga: (péireáilte agus inrochtana)

en: (reachable)
ga: (inrochtana)

en: (paired)
ga: (péireáilte)

en: 1 device found | %1 devices found
ga[0]: 1 gléas aimsithe
ga[1]: %1 gléas aimsithe
ga[2]: %1 gléas aimsithe
ga[3]: %1 gléas aimsithe
ga[4]: %1 gléas aimsithe

en: No devices found
ga: Níor aimsíodh aon fheistí

en: (unpaired)
ga: (neamhphéireáilte)

[ctx: A file or URL was shared]
en: Shared %1
ga: Comhroinnte %1

en: Shared text: %1
ga: Téacs comhroinnte: %1

[ctx: device has requested to lock peer device]
en: Requested to lock %1.
ga: Iarradh %1 a ghlasáil.

[ctx: device has requested to unlock peer device]
en: Requested to unlock %1.
ga: Iarradh %1 a dhíghlasáil.

en: waiting for device…
ga: ag fanacht leis an ngléas…

en: Device not found
ga: Gléas gan aimsiú

en: Already paired
ga: Péireáilte cheana féin

en: Pair requested
ga: Péire iarrtha

en: Already not paired
ga: Níl sé péireáilte cheana féin

en: Successfully unpaired
ga: Díphéireáilte go rathúil

en: error: should specify the SMS's recipient by passing --destination <phone number>
ga: earráid: ba cheart faighteoir an SMS a shonrú trí --destination <uimhir theileafóin> a chur isteach
