kdeconnect-kde - en to ga translation catalogue (67 entries)

[ctx: device name: low battery]
en: %1: Low Battery
ga: %1: Ceallraí Íseal

en: Battery at %1%
ga: Ceallraí ag %1%

en: Automatically share the clipboard from this device
ga: Comhroinn an ghearrthaisce go huathoibríoch ón ngléas seo

en: Including passwords (as marked by password managers)
ga: Lena n-áirítear pasfhocail (mar atá marcáilte ag bainisteoirí pasfhocal)

en: Max Clipboard File Size (MB)
ga: Uasmhéid Comhaid an Ghearrthaisce (MB)

en: KDE Connect Error
ga: Earráid KDE Connect

en: Unable to create a virtual drawing tablet. If this error persists, file a bug report.
ga: Ní féidir táibléad líníochta fíorúil a chruthú. Má leanann an earráid seo, comhdaigh tuairisc fabht.

en: Unable to process one or more input events for the virtual device. If this error persists, file a bug report.
ga: Ní féidir imeacht ionchuir amháin nó níos mó a phróiseáil don fheiste fhíorúil. Má leanann an earráid seo, comhdaigh tuarascáil fabht.

en: Apply
ga: Cuir isteach

en: Sound to play:
ga: Fuaim le seinm:

[ctx: @action:button]
en: Choose file
ga: Roghnaigh comhad

[ctx: @action:button]
en: Play
ga: Seinn

en: Remote lock successful
ga: Glasáil iargúlta rathúil

en: Remote lock failed
ga: Theip ar ghlasáil iargúlta

[ctx: @title Users select this to control the current media player when we can't detect a specific player name like VLC]
en: Current Player
ga: Imreoir Reatha

en: N/A
ga: N/B

[ctx: @action:button]
en: Reply
ga: Freagra

[ctx: @info:placeholder]
en: Reply to %1…
ga: Freagra chuig %1…

en: Send
ga: Seol

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SendReplyDialog)
en: Dialog
ga: Dialóg

en: Pause as soon as phone rings
ga: Cuir sos a luaithe a bhuaileann an fón

en: Pause only while talking
ga: Sos amháin agus tú ag caint

en: Pause media players
ga: Cuir seinnteoirí meán ar sos

en: Mute system sound
ga: Muistigh fuaim an chórais

en: Resume automatically when call ends
ga: Atosaigh go huathoibríoch nuair a chríochnaíonn an glao

en: Add Command…
ga: Cuir Ordú leis…

en: Delete
ga: Scrios

[ctx: @info]
en: No commands configured
ga: Gan aon orduithe cumraithe

[ctx: @info]
en: Add commands to run them remotely from other devices
ga: Cuir orduithe leis chun iad a rith go cianda ó fheistí eile

[ctx: @title:window]
en: Add Command
ga: Cuir Ordú Leis

[ctx: @action:button]
en: Add
ga: Cuir leis

[ctx: @action:button accessible]
en: Add command
ga: Cuir ordú leis

en: Name:
ga: Ainm:

en: Command:
ga: Ordú:

en: Sample commands:
ga: Orduithe samplacha:

en: Phone is connected
ga: Tá an fón ceangailte

en: Persistent notifications only
ga: Fógraí buana amháin

en: Include body
ga: Cuir corp san áireamh

en: Include icon
ga: Cuir deilbhín san áireamh

en: Minimum urgency level:
ga: Íosleibhéal práinne:

en: Name
ga: Ainm

en: Excluded
ga: Eisiata

en: Name of a notifying application.
ga: Ainm iarratais fógraíochta.

en: Synchronize notifications of an application?
ga: Fógraí feidhmchláir a shioncrónú?

en: Regular expression defining which notifications should not be sent.
    This pattern is applied to the summary and, if selected above, the body of notifications.
ga: Slonn rialta a shainmhíníonn cé na fógraí nár cheart a sheoladh.
    Cuirtear an patrún seo i bhfeidhm ar an achoimre agus, má roghnaítear thuas, ar chorp na bhfógraí.

en: Failed to start sshfs
ga: Theip ar thosú sshfs

en: sshfs process crashed
ga: thuairteáil próiseas sshfs

en: Unknown error in sshfs
ga: Earráid anaithnid i sshfs

en: Error when accessing filesystem. sshfs finished with exit code %0
ga: Earráid agus rochtain á fáil ar chóras comhad. Chríochnaigh sshfs le cód scoir %0

en: Failed to mount filesystem: device not responding
ga: Theip ar chóras comhad a fheistiú: níl an gléas ag freagairt

en: Cannot handle SFTP protocol. Apologies for the inconvenience
ga: Ní féidir prótacal SFTP a láimhseáil. Gabhaim leithscéal as an míchaoithiúlacht

en: All files
ga: Gach comhad

en: Camera pictures
ga: Pictiúir ceamara

en: Save files in:
ga: Sábháil comhaid i:

en: %1 in the path will be replaced with the specific device name
ga: Cuirfear ainm an ghléis shonraigh in ionad %1 sa chonair

[ctx: @info Some piece of text was received from a connected device]
en: Shared text from %1 copied to clipboard
ga: Téacs comhroinnte ó %1 cóipeáilte chuig an ghearrthaisce

[ctx: @action:button Edit text with default text editor]
en: Open in Text Editor
ga: Oscail san Eagarthóir Téacs

[ctx: @action:button Open URL with default app]
en: Open Link
ga: Oscail an Nasc

en: Could not share file
ga: Níorbh fhéidir an comhad a roinnt

en: %1 does not exist
ga: Níl %1 ann

en: unknown number
ga: uimhir anaithnid

en: Incoming call from %1
ga: Glao isteach ó %1

en: Missed call from %1
ga: Glao caillte ó %1

en: Mute Call
ga: Balbhaigh Glao

en: Remote device does not have a VNC or RDP client (eg. krdc) installed.
ga: Níl cliant VNC ná RDP (m.sh. krdc) suiteáilte ar an ngléas cianda.

en: The krdp package is required on the local device.
ga: Tá an pacáiste krdp ag teastáil ar an ngléas áitiúil.

en: Cannot start a request without a resolution
ga: Ní féidir iarratas a thosú gan réiteach
