kdeconnect-plugins - en to he translation catalogue (41 entries)

[ctx: device name: low battery]
en: %1: Low Battery
he: %1:הסוללה עומדת להגמר

en: Battery at %1%
he: הסוללה ב־%1%

en: Reply
he: השב

en: Send
he: שלח

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PauseMusicConfigUi)
en: Pause music plugin
he: תוסף השהיית מוזיקה

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Condition
he: תנאי

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rad_ringing)
en: Pause as soon as phone rings
he: השהה מקבל שהפלאפון מקבל שיחה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rad_talking)
en: Pause only while talking
he: השהה רק שהפלאפון בשיחה

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Actions
he: פעולות

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_pause)
en: Pause media players
he: השהה נגני מדיה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_mute)
en: Mute system sound
he: השתק את השמע במערכת

en: Ping!
he: פינג!

en: Name
he: שם

en: Command
he: פקודה

en: Blacklisted
he: ברשימה השחורה

en: Name of a notifying application.
he: שם אפליקציה שהתריעה

en: Synchronize notifications of an application?
he: סנכרן התראות מאפליקציה

en: Regular expression defining which notifications should not be sent.
    This pattern is applied to the summary and, if selected above, the body of notifications.
he: ביטוי רגולרי שמסנן אילו התראות לא ישלחו.
    הביטוי יבדק על הכותרת, ואם נבחר למעלה, גם בפרטי ההתראה.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
he: כללי

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, check_persistent)
en: Synchronize only notifications with a timeout value of 0?
he: לסנכרן רק התראות ללא זמן מוגדר להעלמות?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_persistent)
en: Persistent notifications only
he: התראות קבועות בלבד

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, check_body)
en: Append the notification body to the summary when synchronizing notifications?
he: להוסיף את תוכן ההתראה לתקציר שמסכרנים התראות?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_body)
en: Include body
he: כולל התוכן

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, check_icons)
en: Synchronize icons of notifying applications if possible?
he: לסנכרן את סמל היישום ששלח את ההתראה אם אפשר?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_icons)
en: Synchronize icons
he: סנכרן סמלים

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spin_urgency)
en: <html><head/><body><p>Minimum urgency level of the notifications</p></body></html>
he: <html><head/><body><p>רמת החשיבות המינימלית להתראות</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Synchronize only notifications with the given urgency level.
he: סנכרן רק התראות מעל רמת החשיבות הנתונה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum urgency level
he: רמת חשיבות בסיסית

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Applications
he: יישומים

en: Failed to start sshfs
he: נכשל בהפעלת sshfs

en: Failed to mount filesystem: device not responding
he: נכשל בחיבור מערכת הקבצים: ההתקן אינו מגיב

en: All files
he: כל הקבצים

en: Camera pictures
he: תמונות מצלמה

en: &percnt;1 in the path will be replaced with the specific device name.
he: &percnt;1 בנתיב יוחלף בשם ההתקן

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShareConfigUi)
en: Share plugin settings
he: שתף הגדרות תוספים

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Receiving
he: מקבל

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save files in:
he: שמור קבצים ב:

en: unknown number
he: מספר לא ידוע

en: Incoming call from %1
he: שיחה נכנסת מ%1

en: Missed call from %1
he: שיחה שלא נענתה מ%1

en: Mute Call
he: השתק צלצול
