kdeconnect-kde - en to he translation catalogue (38 entries)

[ctx: Caption/title for attachment download/save window]
en: Download attachment
he: הורדת קובץ מצורף

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an image]
en: Picture
he: תמונה

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is a video]
en: Video
he: סרטון

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an arbitrary attachment, resulting in something like "pdf file"]
en: %1 file
he: קובץ %1

en: You: %1
he: אני: %1

en: KDE Connect SMS
he: מסרונים עם KDE Connect

en: SMS Instant Messaging
he: הודעות מיידיות במסרונים

en: © 2018–2025 KDE Connect Team
he: © 2018‏-2025, צוות KDE Connect

en: Simon Redman
he: סיימון רדמן

en: Aleix Pol Gonzalez
he: אלש פול גונזלז

en: Nicolas Fella
he: ניקולס פלה

en: Select a device
he: נא לבחור מכשיר

en: id
he: מזהה

en: Send a message
he: שליחת הודעה

en: message
he: הודעה

en: Open with default
he: פתיחה עם ברירת המחדל

en: Download attachment…
he: הקובץ המצורף מתקבל…

en: No devices available
he: אין מכשירים זמינים

en: No new messages can be sent or received, but you can browse cached content
he: אי אפשר לשלוח או לקבל הודעות חדשות, אך אפשר לעיין בתוכן שנשמר

en: Loading conversations from device. If this takes a long time, please wake up your device and then click Refresh.
he: הדיונים נטענים מהמכשיר. אם זה לוקח זמן רב, נא להעיר את המכשיר שלך ואז ללחוץ על ריענון.

en: Tip: If you plug in your device, it should not go into doze mode and should load quickly.
he: עצה: חיבור המכשיר לחשמל אמור לדחות מצב נמנום וההודעות תיטענה במהרה.

en: Refresh
he: ריענון

en: Choose recipient
he: בחירת נמען

en: Cancel
he: ביטול

en: Search or start a conversation
he: חיפוש או התחלת שיחה

en: Start new conversation
he: התחלת שיחה חדשה

[ctx: Placeholder message text when no messages are found]
en: No Matches
he: אין תוצאות

[ctx: @info:placeholder]
en: No Conversations
he: אין שיחות

en: Devices
he: מכשירים

en: About
he: על אודות

en: About KDE
he: על KDE

en: Audio clip
he: קטע שמע

en: Failed to send
he: השליחה נכשלה

en: Max message size limit exceeded.
he: חרגת ממגבלת הגודל המרבי להודעה.

en: Send a message…
he: שליחת הודעה…

[ctx: @info:tooltip]
en: Attach an image or file
he: צירוף תמונה או קובץ

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear attachments
he: פינוי קבצים מצורפים

[ctx: @info:tooltip]
en: Send message
he: שליחת הודעה
