kdeconnect-kde - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Browse device
hi: उपकरण ब्राउज़ करें

en: Send clipboard
hi: क्लिपबोर्ड भेजें

[ctx: @action:inmenu play bell sound]
en: Ring device
hi: उपकरण को रिंग करें

en: Run command
hi: समादेश चलाएँ

en: Add commands
hi: समादेश जोड़ें

en: KDE Connect
hi: केडीई कनेक्ट

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
hi: DBus से कनेक्ट नहीं हो सका
    केडीई कनेक्ट बंद हो जाएगा

en: Cannot find kdeconnectd
hi: केडीकनेक्टेड नहीं मिल सका

en: KDE Connect Indicator
hi: केडीई कनेक्ट सूचक

en: KDE Connect Indicator tool
hi: केडीई कनेक्ट सूचक साधन

en: Pairing requests
hi: जोड़ने का अनुरोध

[ctx: Accept a pairing request]
en: Pair
hi: जोड़ी

en: Reject
hi: अस्वीकार करें

en: Quit
hi: छोड़ें

en: %1 device connected | %1 devices connected
hi[0]: %1 उपकरण जुड़े हुए है
hi[1]: %1 उपकारण जुड़े हुए हैं

en: No Battery
hi: बैटरी नहीं है

en: Battery: %1% (Charging)
hi: बैटरी: %1% (चार्जिंग)

en: Battery: %1%
hi: बैटरी: %1%

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
hi: कोई सेल्युलर संयोजकता नहीं
