kdeconnect-kde - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Browse device
hu: Eszköz böngészése

en: Ring device
hu: Eszköz csengetése

en: Get a photo
hu: Fénykép letöltése

en: Send a file/URL
hu: Fájl/URL küldése

en: SMS Messages...
hu: SMS üzenetek…

en: Run command
hu: Parancs futtatása

en: Add commands
hu: Parancsok hozzáadása

en: Launching
hu: Indítás

en: Launching daemon
hu: Démon indítása

en: Waiting D-Bus
hu: Várakozás a D-Busra

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
hu: Nem lehet kapcsolódni a D-Bushoz
    A KDE Connect kilép

en: Cannot find kdeconnectd
hu: A kdeconnectd nem található

en: Loading modules
hu: Modulok betöltése

en: KDE Connect Indicator
hu: KDE Connect jelző

en: KDE Connect Indicator tool
hu: KDE Connect jelző segédprogram

en: (C) 2016 Aleix Pol Gonzalez
hu: (c) Aleix Pol Gonzalez, 2016.

en: Configure...
hu: Beállítások…

en: Pairing requests
hu: Párosítási kérések

en: Reject
hu: Elutasítás

en: Quit
hu: Kilépés

en: %1 device connected | %1 devices connected
hu[0]: %1 eszköz csatlakoztatva
hu[1]: %1 eszköz csatlakoztatva

en: No Battery
hu: Nincs akku

en: Battery: %1% (Charging)
hu: Akku: %1% (töltés)

en: Battery: %1%
hu: Akku: %1%

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
hu: Nincs mobilhálózati kapcsolat
