kdeconnect-kde - en to ie translation catalogue (20 entries)

en: KDE Connect Settings
ie: Parametres de KDE Connect

en: KDE Connect Settings module
ie: Module de parametres de KDE Connect

en: Key: %1
ie: Clave: %1

en: Available plugins
ie: Plugines disponibil

en: Error trying to pair: %1
ie: Un errore de acuplation: %1

en: (paired)
ie: (acuplat)

en: (not paired)
ie: (ne acuplat)

en: (incoming pair request)
ie: (recivet demande de acuplation)

en: (pairing requested)
ie: (acuplation demandat)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, renameShow_button)
en: Edit
ie: Modificar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, renameDone_button)
en: Save
ie: Gardar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refresh_button)
en: Refresh
ie: Refriscar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, name_label)
en: Device
ie: Aparate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, status_label)
en: (status)
ie: (statu)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, accept_button)
en: Accept
ie: Acceptar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reject_button)
en: Reject
ie: Rejecter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pair_button)
en: Request pair
ie: Demandar acuplation

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unpair_button)
en: Unpair
ie: Decuplar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ping_button)
en: Send ping
ie: Inviar un ping

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noDeviceLinks)
en: <html><head/><body><p>No device selected.<br><br>If you own an Android device, make sure to install the <a href="https://play.google.com/store/apps/details?id=org.kde.kdeconnect_tp"><span style=" text-decoration: underline; color:#4c6b8a;">KDE Connect Android app</span></a> (also available <a href="https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.kde.kdeconnect_tp"><span style=" text-decoration: underline; color:#4c6b8a;">from F-Droid</span></a>) and it should appear in the list.<br><br>If you are having problems, visit the <a href="https://userbase.kde.org/KDEConnect"><span style=" text-decoration: underline; color:#4c6b8a;">KDE Connect Community wiki</span></a> for help.</p></body></html>
ie: <html><head/><body><p>Null aparate selectet.<br><br>Si vu possede un aparate Android, installa li <a href="https://play.google.com/store/apps/details?id=org.kde.kdeconnect_tp"><span style=" text-decoration: underline; color:#4c6b8a;">application de Android de KDE Connect</span></a> (anc disponibil <a href="https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.kde.kdeconnect_tp"><span style=" text-decoration: underline; color:#4c6b8a;">de F-Droid</span></a>) e it deve aparir in li liste.<br><br>Si vu ha problemas, visita li <a href="https://userbase.kde.org/KDEConnect"><span style=" text-decoration: underline; color:#4c6b8a;">wiki del comunité KDE Connect</span></a> por auxilie.</p></body></html>
