kdeconnect-kde - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Browse device
it: Sfoglia dispositivo

en: Send clipboard
it: Invia gli appunti

en: Ring device
it: Fai squillare il dispositivo

en: Get a photo
it: Scatta una foto

en: Send a file/URL
it: Invia un file/URL

en: SMS Messages...
it: Messaggi SMS...

en: Run command
it: Esegui comando

en: Add commands
it: Aggiungi comandi

en: Launching
it: Avvio

en: Launching daemon
it: Avvio del demone

en: Waiting D-Bus
it: In attesa di D-Bus

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
it: Impossibile connettersi a D-Bus
    KDE Connect sarà terminato

en: Cannot find kdeconnectd
it: Impossibile trovare kdeconnectd

en: Loading modules
it: Caricamento moduli

en: KDE Connect Indicator
it: Indicatore di KDE Connect

en: KDE Connect Indicator tool
it: Strumento Indicatore di KDE Connect

en: (C) 2016 Aleix Pol Gonzalez
it: (c) 201, Aleix Pol Gonzalez

en: Configure...
it: Configura...

en: Pairing requests
it: Richieste di associazione

[ctx: Accept a pairing request]
en: Pair
it: Associa

en: Reject
it: Rifiuta

en: Quit
it: Esci

en: %1 device connected | %1 devices connected
it[0]: %1 dispositivo connesso
it[1]: %1 dispositivi connessi

en: No Battery
it: Nessuna batteria

en: Battery: %1% (Charging)
it: Batteria: %1% (in carica)

en: Battery: %1%
it: Batteria: %1%

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
it: Nessuna connettività cellulare
