kdeconnect-kde - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Unpair
ja: ペア解除

en: Send Ping
ja: ping を送信

en: Plugin Settings
ja: プラグイン設定

en: Multimedia control
ja: マルチメディアコントロール

en: Remote input
ja: リモート入力

en: Presentation Remote
ja: プレゼンテーション

en: Lock
ja: ロック

en: Unlock
ja: ロック解除

en: Find Device
ja: デバイスを探す

en: Run command
ja: コマンド実行

en: Share File
ja: ファイル共有

en: Volume control
ja: ボリューム操作

en: This device is not paired
ja: このデバイスはペアリングされていません

en: Pair requested
ja: ペアリング要求

en: Accept
ja: 承諾

en: Reject
ja: 拒絶

en: This device is not reachable
ja: このデバイスに到達できません

en: Please choose a file
ja: ファイルを選択してください

en: No devices found
ja: デバイスが見つかりません

en: Remembered
ja: 記憶済み

en: Available
ja: 利用可能

en: Connected
ja: 接続済み

en: Find devices...
ja: デバイスを探す...

en: Remote Control
ja: リモートコントロール

en: Multimedia Controls
ja: マルチメディアコントロール

en: No players available
ja: 利用可能なプレーヤーはありません

en: Enable Full-Screen
ja: フルスクリーンを有効化

en: Edit commands
ja: コマンド編集

en: You can edit commands on the connected device
ja: 接続したデバイスのコマンドを編集可能です

en: No commands defined
ja: コマンドが定義されていません
