kdeconnect-core - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Couldn't find an available port
ja: 利用可能なポートを見つけられませんでした

en: Failed to send packet to %1
ja: %1 へのパケット送信失敗

en: Sending to %1
ja: %1 に送信中

en: File
ja: ファイル

en: Canceled by other peer
ja: 他ピアによりキャンセル

en: %1: Already paired
ja: %1 : ペアリング済み

en: Device not reachable
ja: デバイスに到達できません

en: Timed out
ja: タイムアウト

[ctx: @title job]
en: Receiving file | Receiving files
ja[0]: 複数のファイルを受信

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
ja: ソース

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
ja: 行き先

en: SHA256 fingerprint of your device certificate is: %1
ja: あなたのデバイスの SHA256 fingerprint 証明書 : %1

en: SHA256 fingerprint of remote device certificate is: %1
ja: リモートデバイスの SHA256 fingerprint 証明書 : %1

en: Filename already present
ja: そのファイル名は既に存在します

en: Received incomplete file: %1
ja: 不完全なファイルを受信 : %1

en: Received incomplete file from: %1
ja: 不完全なファイルを %1 から受信しました

en: KDE Connect failed to start
ja: KDE Connect の起動に失敗しました

en: Could not find support for RSA in your QCA installation. If your distribution provides separate packets for QCA-ossl and QCA-gnupg, make sure you have them installed and try again.
ja: RSA のサポートをあなたの QCA インストールから見つけることができませんでした。もしあなたのディストリビューションが QCA-ossl と QCA-gnupg のための分割されたパケットを提供している場合、それらが確実にインストールされていることを確認した上で再試行してください。

en: Could not store private key file: %1
ja: 秘密鍵ファイル %1 を保存できませんでした

en: Could not store certificate file: %1
ja: 証明書ファイル %1 を保存できませんでした
