plasma_applet_org.kde.kdeconnect - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: %1% charging
ja: %1% 充電中

en: No info
ja: 情報なし

en: Unknown
ja: 不明

en: No signal
ja: シグナルなし

en: Virtual Monitor is not available
ja: 仮想モニタは利用できません

en: Please choose a file
ja: ファイルを選択してください

en: Share file
ja: ファイルを共有

en: Send Clipboard
ja: クリップボードを送信

en: Ring my phone
ja: 端末を鳴らす

en: Browse this device
ja: このデバイスを閲覧

en: SMS Messages
ja: SMS メッセージ

en: File Transfer
ja: ファイル転送

en: Drop a file to transfer it onto your phone.
ja: ファイルをドロップして端末に転送

en: Virtual Display
ja: 仮想ディスプレイ

en: Remote Keyboard
ja: リモートキーボード

en: Notifications:
ja: 通知:

en: Dismiss all notifications
ja: すべての通知を消去

en: Reply
ja: 返信

en: Dismiss
ja: 無視

en: Cancel
ja: キャンセル

[ctx: @info:placeholder]
en: Reply to %1…
ja: %1に返信…

en: Send
ja: 送信

en: Run command
ja: コマンドを実行

en: Add command
ja: コマンドを追加

en: No paired devices
ja: ペアリング済みのデバイスはありません

en: Paired device is unavailable | All paired devices are unavailable
ja[0]: ペアリング済みのデバイスが利用できません

en: Install KDE Connect on your Android device to integrate it with Plasma!
ja: KDE Connect をあなたの Android デバイスにインストールして Plasma と連携させましょう！

en: Pair a Device…
ja: デバイスとペアリング…

en: Install from Google Play
ja: Google Play からインストール

en: Install from F-Droid
ja: F-Droid からインストール

en: KDE Connect Settings…
ja: KDE Connect の設定...
