kdeconnect-kde - en to ka translation catalogue (28 entries)

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an image]
en: Picture
ka: სურათი

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is a video]
en: Video
ka: ვიდეო

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an arbitrary attachment, resulting in something like "pdf file"]
en: %1 file
ka: %1 ფაილი

en: You: %1
ka: თქვენ: %1

en: SMS Instant Messaging
ka: SMS სწრაფი შეტყობინებები

en: Select a device
ka: აირჩიეთ მოწყობილობა

en: Send a message
ka: შეტყობინების გაგზავნა

en: message
ka: შეტყობინება

en: Open with default
ka: ნაგულისხმებით გახსნა

en: Copy Message
ka: შეტყობინების კოპირება

en: Copy Selection
ka: მონიშნულის კოპირება

en: No devices available
ka: მოწყობილობები მიუწვდომელია

en: No new messages can be sent or received, but you can browse cached content
ka: ახალი შეტყობინებების მიღება და გაგზავნა შეუძლებელია, მაგრამ დაქეშილი შემცველობის დათვალიერება ჯერ კიდევ შეგიძლიათ

en: Loading conversations from device. If this takes a long time, please wake up your device and then click Refresh.
ka: მოწყობილობიდან საუბრების ჩატვირთვა. თუ ამას მეტისმეტად დიდი დრო დასჭირდა, გააღვიძეთ მოწყობილობა და შემდეგ განახლებას დააჭირეთ.

en: Tip: If you plug in your device, it should not go into doze mode and should load quickly.
ka: რჩევა: თუ მოწყობილობას შეაერთებთ, ის სჯობს არ გადავიდეს ძილის რეჟიმში და სწრაფად ჩაიტვირთება.

en: Refresh
ka: განახლება

en: Choose recipient
ka: აირჩიეთ მიმღები

en: Cancel
ka: გაუქმენა

en: Search or start conversation...
ka: საუბრის დაწყება ან მოძებნა...

en: New
ka: ახალი

en: Start new conversation
ka: ახალი საუბრის დაწყება

[ctx: Placeholder message text when no messages are found]
en: No matches
ka: დათხვევა არ არსებობს

en: Devices
ka: მოწყობილობები

en: About
ka: შესახებ

en: Audio clip
ka: აუდიო კლიპი

en: Failed to send
ka: გაგზავნის შეცდომ

en: Max message size limit exceeded.
ka: შეტყობინების მაქსიმალური ზომა გადაჭარბებულია.

en: Compose message
ka: შეტყობინების შედგენა
