kdeconnect-kde - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Browse device
nl: Apparaat langslopen

en: Send clipboard
nl: Klembord verzenden

[ctx: @action:inmenu play bell sound]
en: Ring device
nl: Apparaat laten bellen

en: Send files
nl: Bestanden verzenden

en: SMS Messages…
nl: SMS-berichten…

en: Run command
nl: Commando uitvoeren

en: Add commands
nl: Commando's toevoegen

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
nl: Kan niet verbinden met DBus
    KDE Connect zal stoppen

en: Cannot find kdeconnectd
nl: Kan kdeconnectd niet vinden

en: KDE Connect Indicator
nl: KDE-Connect indicator

en: KDE Connect Indicator tool
nl: Hulpmiddel KDE-Connect indicator

en: © 2016–2025 KDE Connect Team
nl: © 2016-2025, team van KDE Connect

en: Open app
nl: Toepassing openen

en: Pairing requests
nl: Verzoeken om paren

[ctx: Accept a pairing request]
en: Pair
nl: Paren

en: Reject
nl: Afwijzen

en: Quit
nl: Afsluiten

en: %1 device connected | %1 devices connected
nl[0]: %1 apparaat verbonden
nl[1]: %1 apparaten verbonden

en: No Battery
nl: Geen batterij

en: Battery: %1% (Charging)
nl: Batterij: %1% (opladen)

en: Battery: %1%
nl: Batterij: %1%

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
nl: Geen verbinding met celnetwerk
