kdeconnect-kde - en to nn translation catalogue (28 entries)

en: Browse device
nn: Bla gjennom eining

en: Send clipboard
nn: Send utklippstavla

en: Ring device
nn: Ring eining

en: Get a photo
nn: Ta foto

en: Send a file/URL
nn: Send fil/nettadresse

en: SMS Messages...
nn: SMS-ar …

en: Run command
nn: Køyr kommando

en: Add commands
nn: Legg til kommandoar

en: Launching
nn: Startar

en: Launching daemon
nn: Startar teneste

en: Waiting D-Bus
nn: Ventar på D-Bus

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
nn: Klarte ikkje kopla til D-Bus.
    KDE Connect vert no avslutta.

en: Cannot find kdeconnectd
nn: Fann ikkje kdeconnectd

en: Loading modules
nn: Lastar modular

en: KDE Connect Indicator
nn: KDE Connect-indikator

en: KDE Connect Indicator tool
nn: KDE Connect-indikatorverktøy

en: (C) 2016 Aleix Pol Gonzalez
nn: © 2016 Aleix Pol Gonzalez

en: Configure...
nn: Set opp …

en: Pairing requests
nn: Paringsførespurnadar

[ctx: Accept a pairing request]
en: Pair
nn: Par

en: Reject
nn: Avvis

en: Quit
nn: Avslutt

en: %1 device connected | %1 devices connected
nn[0]: %1 eining kopla til
nn[1]: %1 einingar kopla til

en: No Battery
nn: Manglar batteri

en: Battery: %1% (Charging)
nn: Batteri: %1 % (ladar)

en: Battery: %1%
nn: Batteri: %1 %

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
nn: Manglar mobilt samband

[ctx: Display the cellular connection type and an approximate percentage of signal strength]
en: %1  | ~%2%
nn: %1 | ~%2 %
