kdeconnect-kde - en to nn translation catalogue (29 entries)

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an image]
en: Picture
nn: Bilete

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an arbitrary attachment, resulting in something like "pdf file"]
en: %1 file
nn: %1-fil

en: You: %1
nn: Du: %1

en: SMS Instant Messaging
nn: Lynmeldingar via SMS

en: (C) 2018-2022, KDE Connect Team
nn: © 2018–2022 KDE Connect-gruppa

en: Select a device
nn: Vel ei eining

en: id
nn: ID

en: Send a message
nn: Send ei melding

en: message
nn: melding

en: Open with default
nn: Opna med standardapp

en: Copy Message
nn: Kopier melding

en: Copy Selection
nn: Kopier utval

en: No devices available
nn: Ingen einingar er tilgjengelege

en: No new messages can be sent or received, but you can browse cached content
nn: Du kan ikkje senda eller ta imot nye meldingar, men du sjå gjennom mellomlagra innhald

en: Loading conversations from device. If this takes a long time, please wake up your device and then click Refresh.
nn: Hentar inn samtalar frå eininga. Viss dette tek lang tid, slå på skjermen på eininga og trykk «Oppdater».

en: Tip: If you plug in your device, it should not go into doze mode and should load quickly.
nn: Tips: Viss du koplar eininga til ei straum­kjelde, går ho ikkje i skjermlås-modus automatisk, og innhenting av meldingar bør gå raskt.

en: Refresh
nn: Oppdater

en: Choose recipient
nn: Vel mottakar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Search or start conversation...
nn: Søk eller start samtale …

en: New
nn: Ny

en: Start new conversation
nn: Start ny samtale

[ctx: Placeholder message text when no messages are found]
en: No matches
nn: Ingen treff

en: Devices
nn: Einingar

en: About
nn: Om

en: Audio clip
nn: Lydklipp

en: Failed to send
nn: Klarte ikkje senda

en: Max message size limit exceeded.
nn: Over grensa for meldingsstorleik.

en: Compose message
nn: Skriv melding
