kdeconnect-kde - en to nn translation catalogue (53 entries)

en: URL to share
nn: Adresse å dela

en: Unpair
nn: Løys paring

en: Send Ping
nn: Send pingsignal

en: Plugin Settings
nn: Programtillegg-oppsett

[ctx: @title:group device page section header]
en: Actions
nn: Handlingar

[ctx: @title:group device page section header]
en: Controls
nn: Styring

en: Multimedia control
nn: Mediekontroll

en: Remote input
nn: Fjernstyring

en: Run command
nn: Køyr kommando

en: Presentation Remote
nn: Fjernkontroll av presentasjon

en: Volume control
nn: Lydstyrkekontroll

en: Lock
nn: Lås

en: Unlock
nn: Lås opp

en: Find Device
nn: Finn eining

en: Send Clipboard
nn: Send utklippstavla

en: Share File
nn: Del fil

en: This device is not paired.
nn: Eininga er ikkje para.

[ctx: Request pairing with a given device]
en: Pair
nn: Par

en: Pair requested
    Key:
nn: Paringsførespurnad
    Nøkkel:

en: Accept
nn: Godta

en: Reject
nn: Avvis

en: This device is not reachable
nn: Får ikkje kontakt med eininga

en: Please choose a file
nn: Vel ei fil

en: Devices
nn: Einingar

[ctx: @action:button]
en: Refresh
nn: Oppdater

[ctx: @action:button accessible]
en: Refresh Devices
nn: Oppdater einingar

en: Remembered
nn: Hugsa

en: Available
nn: Tilgjengeleg

en: Connected
nn: Kopla til

en: No devices found
nn: Fann ingen einingar

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Remote Control
nn: Fjernstyring

en: Press %1 or the left and right mouse buttons at the same time to unlock
nn: Trykk på %1 eller venstre og høgre museknapp samtidig for å låsa opp

[ctx: @action:button accessible]
en: Left Click
nn: Venstreklikk

[ctx: @action:button accessible]
en: Middle Click
nn: Midtklikk

[ctx: @action:button accessible]
en: Right Click
nn: Høgreklikk

en: Multimedia Controls
nn: Mediekontrollar

en: No players available
nn: Ingen spelarar er tilgjengelege

en: %1 - %2
nn: %1 – %2

en: Configure plugin
nn: Set opp programtillegg

en: Enable Full-Screen
nn: Bruk fullskjerm

en: Edit commands
nn: Rediger kommandoar

en: You can edit commands on the connected device
nn: Du kan redigera kommandoar på den tilkopla eininga

en: No commands defined
nn: Ingen kommandoar er definerte

[ctx: @title:window]
en: Settings
nn: Innstillingar

en: Device name
nn: Einingsnamn

[ctx: @title:group]
en: Backends
nn: Motorar

en: About KDE Connect
nn: Om KDE Connect

en: About KDE
nn: Om KDE

[ctx: @title]
en: No Device Selected
nn: Inga eining er vald

[ctx: @info]
en: Make sure to install KDE Connect on your other devices.
nn: Sjå til at KDE Connect er installert på dei andre einingane.

[ctx: @title:context]
en: KDE Connect Android App
nn: KDE Connect Android-app

[ctx: @title:context]
en: KDE Connect iOS App
nn: KDE Connect iOS-app
