kdeconnect-kde - en to pa translation catalogue (27 entries)

en: KDE Connect CLI tool
pa: KDE ਕਨੈਕਟ CLI ਟੂਲ

en: Aleix Pol Gonzalez
pa: ਐਲਿਕਸ ਪੋਲ ਗੋਨਜ਼ਾਵੇਜ

en: List all devices
pa: ਸਭ ਡਿਵਾਈਸ ਵੇਖੋ

en: Find the said device by ringing it.
pa: ਦੱਸੇ ਡਿਵਾਈਸ ਨੂੰ ਘੰਟੀ ਕਰਕੇ ਲੱਭੋ।

en: message
pa: ਸੁਨੇਹਾ

en: Share text to a said device
pa: ਦੱਸੇ ਡਿਵਾਈਸ ਨਾਲ ਲਿਖਤ ਨੂੰ ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: Display the notifications on a said device
pa: ਦਿੱਤੇ ਡਿਵਾਈਸ ਉੱਤੇ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਵੇਖਾਓ

en: Lock the specified device
pa: ਦਿੱਤੇ ਡਿਵਾਈਸ ਨੂੰ ਲਾਕ ਕਰੋ

en: Phone number to send the message
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਭੇਜਣ ਲਈ ਫ਼ੋਨ ਨੰਬਰ

en: phone number
pa: ਫ਼ੋਨ ਨੰਬਰ

en: Device ID
pa: ਡਿਵਾਈਸ ID

en: Device Name
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਦਾ ਨਾਂ

en: Get encryption info about said device
pa: ਦੱਸੇ ਡਿਵਾਈਸ ਬਾਰੇ ਇੰਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਵੋ

en: (paired and reachable)
pa: (ਪੇਅਰ ਕੀਤੇ ਅਤੇ ਪਹੁੰਚ ਵਿੱਚ)

en: (reachable)
pa: (ਪਹੁੰਚ ਵਿੱਚ)

en: (paired)
pa: (ਪੇਅਰ ਹੈ)

en: 1 device found | %1 devices found
pa[0]: 1 ਡਿਵਾਈਸ ਲੱਭਿਆ
pa[1]: %1 ਡਿਵਾਈਸ ਲੱਭੇ

en: No devices found
pa: ਕੋਈ ਡਿਵਾਈਸ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: (unpaired)
pa: (ਬਿਨ-ਪੇਅਰ ਕੀਤਾ)

en: Shared %1
pa: %1 ਸਾਂਝਾ ਕੀਤਾ

en: Shared text: %1
pa: ਲਿਖਤ ਸਾਂਝੀ ਕੀਤੀ: %1

en: waiting for device...
pa: ...ਡਿਵਾਈਸ ਦੀ ਉਡੀਕ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: Device not found
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: Already paired
pa: ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਪੇਅਰ ਹੈ

en: Already not paired
pa: ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਪੇਅਰ ਹੈ

en: Unpaired
pa: ਬਿਨ-ਪੇਅਰ ਕੀਤਾ

en: Nothing to be done
pa: ਕਰਨ ਲਈ ਕੁਝ ਵੀ ਨਹੀਂ ਹੈ
