kdeconnect-kde - en to pa translation catalogue (33 entries)

en: KDE Connect
pa: KDE ਕਨੈਕਟ

en: URL to share
pa: ਸਾਂਝਾ ਕਰਨ ਲਈ URL

en: Unpair
pa: ਅਣ-ਪੇਅਰ

en: Send Ping
pa: ਪਿੰਗ ਭੇਜੋ

en: Plugin Settings
pa: ਪਲੱਗਇਨ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Multimedia control
pa: ਮਲਟੀਮੀਡਿਆ ਕੰਟਰੋਲ

en: Remote input
pa: ਰਿਮੋਟ ਇਨਪੁੱਟ

en: Run command
pa: ਕਮਾਂਡ ਨੂੰ ਚਲਾਓ

en: Presentation Remote
pa: ਪਰਿਜ਼ੈੱਨਟੇਸ਼ਨ ਰਿਮੋਟ

en: Volume control
pa: ਵਾਲੀਅਮ ਕੰਟਰੋਲ

en: Lock
pa: ਲਾਕ

en: Unlock
pa: ਅਣ-ਲਾਕ

en: Find Device
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਨੂੰ ਲੱਭੋ

en: Send Clipboard
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਭੇਜੋ

en: Share File
pa: ਫਾਇਲ ਸਾਂਝੀ ਕਰੋ

[ctx: Request pairing with a given device]
en: Pair
pa: ਪੇਅਰ ਕਰੋ

en: Accept
pa: ਮਨਜ਼ੂਰ

en: Reject
pa: ਇਨਕਾਰ

en: This device is not reachable
pa: ਇਹ ਡਿਵਾਈਸ ਪਹੁੰਚ ਵਿੱਚ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Please choose a file
pa: ਫਾਇਲ ਚੁਣੋ ਜੀ

en: Remembered
pa: ਯਾਦ ਰੱਖੇ

en: Available
pa: ਮੌਜੂਦ

en: Connected
pa: ਕਨੈਕਟ

en: No devices found
pa: ਕੋਈ ਡਿਵਾਈਸ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Remote Control
pa: ਰਿਮੋਟ ਕੰਟਰੋਲ

en: Multimedia Controls
pa: ਮਲਟੀਮੀਡਿਆ ਕੰਟਰੋਲ

en: Enable Full-Screen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਸਮਰੱਥ ਕਰੋ

en: Edit commands
pa: ਕਮਾਡਾਂ ਨੂੰ ਸੋਧੋ

[ctx: @title:window]
en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Device name
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਦਾ ਨਾਂ

en: About KDE Connect
pa: KDE ਕਨੈਕਟ ਬਾਰੇ

en: About KDE
pa: KDE ਬਾਰੇ
