kdeconnect-kde - en to pa translation catalogue (37 entries)

[ctx: device name: low battery]
en: %1: Low Battery
pa: %1: ਘੱਟ ਬੈਟਰੀ

en: Battery at %1%
pa: ਬੈਟਰੀ %1% ਉੱਤੇ ਹੈ

en: Automatically share the clipboard from this device
pa: ਇਸ ਡਿਵਾਈਸ ਤੋਂ ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਨੂੰ ਆਪਣੇ-ਆਪ ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: Including passwords (as marked by password managers)
pa: ਪਾਸਵਰਡਾਂ ਸਮੇਤ (ਪਾਸਵਰਡ ਮੈਨੇਜਰਾਂ ਵਲੋਂ ਨਿਸ਼ਾਨਬੱਧ ਕੀਤੇ ਵਜੋਂ)

en: Sound to play:
pa: ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਸਾਊਂਡ:

en: Remote lock successful
pa: ਰਿਮੋਟ ਲਾਕ ਕਾਮਯਾਬ ਹੈ

en: Remote lock failed
pa: ਰਿਮੋਟ ਲਾਕ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ

[ctx: @title Users select this to control the current media player when we can't detect a specific player name like VLC]
en: Current Player
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਪਲੇਅਰ

[ctx: @action:button]
en: Reply
pa: ਜਵਾਬ ਦਿਓ

en: Send
pa: ਭੇਜੋ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SendReplyDialog)
en: Dialog
pa: ਡਾਈਲਾਗ

en: Pause as soon as phone rings
pa: ਫ਼ੋਨ ਦੀ ਘੰਟੀ ਵੱਜਣ ਦੇ ਨਾਲ ਹੀ ਰੋਕੋ

en: Pause only while talking
pa: ਸਿਰਫ਼ ਗੱਲ ਕਰਨ ਦੇ ਦੌਰਾਨ ਹੀ ਵਿਰਾਮ ਕਰੋ

en: Pause media players
pa: ਸੰਗੀਤ ਪਲੇਅਰਾਂ ਨੂੰ ਵਿਰਾਮ ਕਰੋ

en: Ping!
pa: ਪਿੰਗ!

en: Phone is connected
pa: ਫ਼ੋਨ ਕਨੈਕਟ ਹੈ

en: Persistent notifications only
pa: ਸਿਰਫ਼ ਅਟੱਲ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਹੀ

en: Include body
pa: ਮੁੱਖ ਹਿੱਸੇ ਸਮੇਤ

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Name of a notifying application.
pa: ਨੋਟੀਫਾਈ ਕਰਨ ਵਾਲੀ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਦਾ ਨਾਂ।

en: Synchronize notifications of an application?
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਲਈ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨਾਂ ਨੂੰ ਸੈਕਰੋਨਾਈਜ਼ ਕਰਨਾ ਹੈ?

en: Failed to start sshfs
pa: sshfs ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ

en: sshfs process crashed
pa: sshfs ਪਰੋਸੈਸ ਕਰੈਸ਼ ਹੋਇਆ

en: Unknown error in sshfs
pa: sshfs ਵਿੱਚ ਅਣਪਛਾਤੀ ਗਲਤੀ

en: KDE Connect
pa: KDE ਕਨੈਕਟ

en: All files
pa: ਸਭ ਫਾਇਲਾਂ

en: Camera pictures
pa: ਕੈਮਰਾ ਤਸਵੀਰਾਂ

en: Save files in:
pa: ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਇੱਥੇ ਸੰਭਾਲੋ:

[ctx: @info Some piece of text was received from a connected device]
en: Shared text from %1 copied to clipboard
pa: %1 ਤੋਂ ਸਾਂਝੀ ਕੀਤੀ ਲਿਖਤ ਨੂੰ ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਵਿੱਚ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

[ctx: @action:button Edit text with default text editor]
en: Open in Text Editor
pa: ਟੈਕਸਟ ਐਡੀਟਰ ਵਿੱਚ ਖੋਲ੍ਹੋ

[ctx: @action:button Open URL with default app]
en: Open Link
pa: ਲਿੰਕ ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Could not share file
pa: ਫਾਇਲ ਸਾਂਝੀ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ

en: %1 does not exist
pa: %1 ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ

en: unknown number
pa: ਅਣਪਛਾਤਾ ਨੰਬਰ

en: Incoming call from %1
pa: %1 ਤੋਂ ਆ ਰਹੀ ਕਾਲ

en: Missed call from %1
pa: %1 ਤੋਂ ਖੁੰਝੀ ਕਾਲ

en: Mute Call
pa: ਕਾਲ ਨੂੰ ਮੌਨ ਕਰੋ
