kdeconnect-kde - en to pl translation catalogue (26 entries)

en: Browse device
pl: Przeglądaj urządzenie

en: Send clipboard
pl: Wysyłanie schowka

en: Ring device
pl: Zadzwoń urządzeniem

en: Get a photo
pl: Zrób zdjęcie

en: Send a file/URL
pl: Wyślij plik/adres URL

en: SMS Messages...
pl: Wiadomości SMS...

en: Run command
pl: Wykonaj polecenie

en: Add commands
pl: Dodaj polecenia

en: Launching
pl: Uruchamianie

en: Launching daemon
pl: Uruchamianie usługi

en: Waiting D-Bus
pl: Oczekiwanie na D-Bus

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
pl: Nie można podłączyć do DBus
    KDE Connect kończy swoją pracę

en: Cannot find kdeconnectd
pl: Nie można znaleźć kdeconnectd

en: Loading modules
pl: Wczytywanie modułów

en: KDE Connect Indicator
pl: Wskaźnik KDE Connect

en: KDE Connect Indicator tool
pl: Narzędzie wskaźnika KDE Connect

en: Configure...
pl: Ustawienia...

en: Pairing requests
pl: Żądanie sparowania

[ctx: Accept a pairing request]
en: Pair
pl: Sparuj

en: Reject
pl: Odrzuć

en: Quit
pl: Zakończ

en: %1 device connected | %1 devices connected
pl[0]: Podłączono %1 urządzenie
pl[1]: Podłączono %1 urządzenia
pl[2]: Podłączono %1 urządzeń

en: No Battery
pl: Brak baterii

en: Battery: %1% (Charging)
pl: Bateria: %1%1 (Ładuje)

en: Battery: %1%
pl: Bateria: %1%

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
pl: Brak łączności komórkowej
