kdeconnect-kde - en to pl translation catalogue (29 entries)

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an image]
en: Picture
pl: Zdjęcie

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is a video]
en: Video
pl: Film

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an arbitrary attachment, resulting in something like "pdf file"]
en: %1 file
pl: Plik %1

en: You: %1
pl: Ty: %1

en: SMS Instant Messaging
pl: Wiadomości SMS

en: (C) 2018-2022, KDE Connect Team
pl: (C) 2018-2022, Zespół KDE Connect

en: Select a device
pl: Wybierz urządzenie

en: Send a message
pl: Wyślij wiadomość

en: message
pl: wiadomość

en: Open with default
pl: Otwórz domyślnie

en: Copy Message
pl: Skopiuj wiadomość

en: Copy Selection
pl: Skopiuj zaznaczenie

en: No devices available
pl: Brak urządzeń

en: No new messages can be sent or received, but you can browse cached content
pl: Nie można wysyłać ani otrzymywać żadnych nowych wiadomości, lecz możesz przeglądać zgromadzoną już treść.

en: Loading conversations from device. If this takes a long time, please wake up your device and then click Refresh.
pl: Wczytywanie rozmów z urządzenia. Jeśli zajmuje to zbyt dużo czasu, to wybudź swoje urządzenie i naciśnij na odśwież.

en: Tip: If you plug in your device, it should not go into doze mode and should load quickly.
pl: Wskazówka: Jeśli podłączysz swoje urządzenie, to nie powinno przejść w tryb uśpienia i powinno się wczytać szybko.

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Choose recipient
pl: Wybierz odbiorcę

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Search or start conversation...
pl: Wyszukaj lub rozpocznij rozmowę...

en: New
pl: Nowa

en: Start new conversation
pl: Rozpocznij nową rozmowę

[ctx: Placeholder message text when no messages are found]
en: No matches
pl: Brak pasujących wyrażeń

en: Devices
pl: Urządzenia

en: About
pl: O programie

en: Audio clip
pl: Utwór dźwiękowy

en: Failed to send
pl: Nie udało się wysłać

en: Max message size limit exceeded.
pl: Przekroczono graniczny rozmiar wiadomości.

en: Compose message
pl: Napisz wiadomość
