kdeconnect-kde - en to pt_BR translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select device:
pt_BR: Selecionar dispositivo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sendUrlRadioButton)
en: Send URL
pt_BR: Enviar URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sendFileRadioButton)
en: Send File
pt_BR: Enviar arquivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openOnPeerCheckBox)
en: Open on peer device
pt_BR: Abrir no dispositivo par

en: KDE Connect URL handler
pt_BR: Tratamento de URLs do KDE Connect

en: URL to share
pt_BR: URL a compartilhar

en: Select a device
pt_BR: Selecione um dispositivo

en: id
pt_BR: ID

en: Enter URL here
pt_BR: Digite aqui a URL

en: Enter file location here
pt_BR: Digite aqui a localização do arquivo

en: Device to call %1 with:
pt_BR: Dispositivo para onde chamar %1:

en: Device to open %1 on:
pt_BR: Dispositivo onde abrir o %1:

en: Device to send a SMS with:
pt_BR: Dispositivo de envio de SMS:

en: Device to send %1 to:
pt_BR: Dispositivo para onde enviar %1:

en: Couldn't share %1
pt_BR: Não foi possível compartilhar o %1
