kdeconnect-kde - en to ro translation catalogue (51 entries)

en: KDE Connect CLI tool
ro: Unealtă în linia de comandă KDE Connect

en: List all devices
ro: Enumeră toate dispozitivele

en: List available (paired and reachable) devices
ro: Enumeră dispozitivele disponibile (asociate și accesibile)

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices id, to ease scripting
ro: Face ca --list-devices sau --list-available să tipărească doar id-ul dispozitivelor, pentru a ușura scrierea scripturilor

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices name, to ease scripting
ro: Face ca --list-devices sau --list-available să tipărească doar denumirea dispozitivelor, pentru a ușura scrierea scripturilor

en: Make --list-devices or --list-available print only the devices id and name, to ease scripting
ro: Face ca --list-devices sau --list-available să tipărească doar denumirea și id-ul dispozitivelor, pentru a ușura scrierea scripturilor

en: Search for devices in the network and re-establish connections
ro: Caută dispozitive în rețea și restabilește conexiuni

en: Request pairing to a said device
ro: Cere asocierea cu un dispozitiv numit

en: Find the said device by ringing it.
ro: Găsește un dispozitiv numit apelându-l.

en: Stop pairing to a said device
ro: Oprește asocierea cu un dispozitiv numit

en: Sends a ping to said device
ro: Trimite ping unui dispozitiv numit

en: Same as ping but you can set the message to display
ro: La fel ca ping dar puteți stabili mesajul de afișat

en: message
ro: mesaj

en: Share a file/URL to a said device
ro: Partajează un fișier/URL cu un dispozitiv numit

en: Share text to a said device
ro: Partajează text cu un dispozitiv numit

en: Display the notifications on a said device
ro: Afișează notificările pe un dispozitiv numit

en: Lock the specified device
ro: Blochează dispozitivul specificat

en: Unlock the specified device
ro: Deblochează dispozitivul specificat

en: Sends an SMS. Requires destination
ro: Trimite un SMS: Necesită destinație

en: Phone number to send the message
ro: Număr de telefon pentru trimis mesajul

en: phone number
ro: număr de telefon

en: File urls to send attachments with the message (can be passed multiple times)
ro: URL-uri de fișiere pentru trimis atașamente cu mesajul (poate fi folosit repetat)

en: file urls
ro: url-uri fișiere

en: Device ID
ro: ID dispozitiv

en: Device Name
ro: Denumire dispozitiv

en: Get encryption info about said device
ro: Obține informații de criptare despre dispozitivul numit

en: Lists remote commands and their ids
ro: Enumeră comenzi distante și id-urile acestora

en: Executes a remote command by id
ro: Execută o comandă distantă după id

en: Sends keys to a said device
ro: Trimite taste unui dispozitiv numit

en: Display this device's id and exit
ro: Afișează identificatorul acestui dispozitiv și termină

en: Open the connected device's camera and transfer the photo
ro: Deschide camera dispozitivului conectat și transferă poza

en: (paired and reachable)
ro: (asociat și accesibil)

en: (reachable)
ro: (accesibil)

en: (paired)
ro: (asociat)

en: 1 device found | %1 devices found
ro[0]: 1 dispozitiv găsit
ro[1]: %1 dispozitive găsite
ro[2]: %1 de dispozitive găsite

en: No devices found
ro: Niciun dispozitiv găsit

en: (unpaired)
ro: (neasociat)

en: No device specified: Use -d <Device ID> or -n <Device Name> to specify a device. 
    Device ID's and names may be found using "kdeconnect-cli -l" 
    View complete help with --help option
ro: Niciun dispozitiv specificat: Folosiți -d <ID Dispozitiv> sau -n <Denumire Dispozitiv> pentru a specifica un dispozitiv. 
    Identificatorii și denumirile dispozitivelor pot fi aflate cu „kdeconnect-cli -l” 
    Vedeți ajutorul complet cu opțiunea --help

en: Shared %1
ro: Partajat %1

en: Shared text: %1
ro: Text partajat: %1

[ctx: device has requested to lock peer device]
en: Requested to lock %1.
ro: S-a cerut blocarea %1.

[ctx: device has requested to unlock peer device]
en: Requested to unlock %1.
ro: S-a cerut deblocarea %1.

en: waiting for device...
ro: se așteaptă dispozitivul...

en: Device not found
ro: Dispozitivul nu a fost găsit

en: Already paired
ro: Asociat deja

en: Pair requested
ro: Asociere cerută

en: Already not paired
ro: Neasociat deja

en: Unpaired
ro: Neasociat

en: error: should specify the SMS's recipient by passing --destination <phone number>
ro: eroare: trebuie specificat destinatarul SMS-ului prin transmiterea --destination <număr de telefon>

en: Please specify a filename for the photo
ro: Specificați o denumire de fișier pentru poză

en: Nothing to be done
ro: Nimic de făcut
