kdeconnect-kde - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: Couldn't find an available port
ro: Nu a putut fi găsit un port disponibil

en: Failed to send packet to %1
ro: Trimiterea pachetului spre %1 a eșuat

en: Sending to %1
ro: Se trimite la %1

en: File
ro: Fișier

en: Canceled by other peer
ro: Anulat de către partener

en: %1: Already paired
ro: %1: Asociat deja

en: Device not reachable
ro: Dispozitivul nu e accesibil

en: Timed out
ro: A expirat

[ctx: @title job]
en: Receiving file | Receiving files
ro[0]: Se primește un fișier
ro[1]: Se primesc fișiere
ro[2]: Se primesc fișiere

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
ro: Sursă

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
ro: Destinație

en: SHA256 fingerprint of your device certificate is: %1
ro: Amprenta SHA256 a certificatului acestui dispozitiv e: %1

en: SHA256 fingerprint of remote device certificate is: %1
ro: Amprenta SHA256 a certificatului dispozitivului distant e: %1

en: Filename already present
ro: Denumirea de fișier există deja

en: Received incomplete file: %1
ro: S-a primit fișier incomplet: %1

en: Received incomplete file from: %1
ro: S-a primit fișier incomplet de la: %1

en: KDE Connect failed to start
ro: Pornirea KDE Connect a eșuat

en: Could not find support for RSA in your QCA installation. If your distribution provides separate packets for QCA-ossl and QCA-gnupg, make sure you have them installed and try again.
ro: Suportul pentru RSA nu a fost găsit în instalarea QCA. Dacă distribuția dumneavoastră oferă pachete separate pentru QCA-ossl și QCA-gnupg, asigurați-vă că le aveți instalate și reîncercați.

en: Could not store private key file: %1
ro: Fișierul cu cheia privată nu a putut fi stocat: %1

en: Could not store certificate file: %1
ro: Fișierul cu certificat nu a putut fi stocat: %1
