kdeconnect-kde - en to ro translation catalogue (39 entries)

en: Maintainer
ro: Responsabil

en: URL to share
ro: URL de partajat

en: Unpair
ro: Dezasociază

en: Send Ping
ro: Trimite ping

en: Plugin Settings
ro: Configurare extensii

en: Multimedia control
ro: Control multimedia

en: Remote input
ro: Introducere de la distanță

en: Run command
ro: Rulează comandă

en: Presentation Remote
ro: Telecomandă pentru prezentări

en: Volume control
ro: Control volum

en: Lock
ro: Blochează

en: Unlock
ro: Deblochează

en: Find Device
ro: Găsește dispozitivul

en: Send Clipboard
ro: Trimite clipboard

en: Share File
ro: Partajează fișier

[ctx: Request pairing with a given device]
en: Pair
ro: Asociază

en: Pair requested
    Key:
ro: Asociere cerută
    Cheie:

en: Accept
ro: Acceptă

en: Reject
ro: Refuză

en: This device is not reachable
ro: Acest dispozitiv nu e accesibil

en: Please choose a file
ro: Alegeți un fișier

en: Remembered
ro: Memorizat

en: Available
ro: Disponibil

en: Connected
ro: Conectat

en: No devices found
ro: Niciun dispozitiv găsit

en: Settings
ro: Configurări

en: Remote Control
ro: Telecomandă

en: Press %1 or the left and right mouse buttons at the same time to unlock
ro: Apăsați %1 sau butoanele drept și stâng ale mausului simultan pentru deblocare

en: Multimedia Controls
ro: Control multimedia

en: No players available
ro: Niciun lector disponibil

en: Configure plugin
ro: Configurează extensia

en: Enable Full-Screen
ro: Activează ecranul complet

en: Edit commands
ro: Modifică comenzile

en: You can edit commands on the connected device
ro: Puteți modifica comenzile pe dispozitivul conectat

en: No commands defined
ro: Nicio comandă definită

[ctx: @title:window]
en: Settings
ro: Configurări

en: Device name
ro: Denumire dispozitiv

en: About KDE Connect
ro: Despre KDE Connect

en: About KDE
ro: Despre KDE
