kdeconnect-kde - en to sa translation catalogue (21 entries)

en: Browse device
sa: यन्त्रं ब्राउज् कुर्वन्तु

en: Send clipboard
sa: क्लिपबोर्डं प्रेषयन्तु

[ctx: @action:inmenu play bell sound]
en: Ring device
sa: रिंग यन्त्र

en: Send files
sa: सञ्चिकाः प्रेषयन्तु

en: Run command
sa: आदेशं चालयन्तु

en: Add commands
sa: आदेशान् योजयन्तु

en: KDE Connect
sa: KDE Connect इति

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
sa: DBus इत्यनेन सह सम्बद्धं कर्तुं न शक्यते
    KDE Connect त्यक्ष्यति

en: Cannot find kdeconnectd
sa: kdeconnectd इति न प्राप्यते

en: KDE Connect Indicator
sa: KDE Connect सूचकः

en: KDE Connect Indicator tool
sa: KDE Connect Indicator साधनम्

en: Pairing requests
sa: युग्मीकरणानुरोधाः

[ctx: Accept a pairing request]
en: Pair
sa: युग्म

en: Reject
sa: अस्वीकार

en: Quit
sa: परिजहातु

en: %1 device connected | %1 devices connected
sa[0]: %1 यन्त्रं संयोजितम्
sa[1]: %1 उपकरणानि संयोजितानि

en: No Battery
sa: बैटरी नास्ति

en: Battery: %1% (Charging)
sa: बैटरी: %1% (चार्जिंग)

en: Battery: %1%
sa: बैटरी: %1% .

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
sa: न कोशिकीयसंयोजनम्

[ctx: Display the cellular connection type and an approximate percentage of signal strength]
en: %1  | ~%2%
sa: %1 | ~%2%
