kdeconnect-core - en to sr@latin translation catalogue (15 entries)

en: Canceled by other peer
sr@latin: Otkazala druga strana

en: %1: Already paired
sr@latin: %1: već upareno

en: %1: Pairing already requested for this device
sr@latin: %1: već je zatraženo uparivanje sa uređajem

en: Timed out
sr@latin: Isteklo vreme

en: Couldn't find an available port
sr@latin: Ne mogu da nađem dostupan port

en: This device cannot be paired because it is running an old version of KDE Connect.
sr@latin: Ovaj uređaj se ne može upariti jer radi sa starijom verzijom KDE‑konekcije.

en: Already paired
sr@latin: već upareno

en: Device not reachable
sr@latin: Uređaj nije dostupan

en: SHA1 fingerprint of your device certificate is: %1
sr@latin: SHA‑1 otisak sertifikata za vaš uređaj je: %1

en: SHA1 fingerprint of remote device certificate is: %1
sr@latin: SHA‑1 otisak sertifikata udaljenog uređaja je: %1

en: Filename already present
sr@latin: Naziv fajla već postoji

en: Received incomplete file: %1
sr@latin: Primljen nedovršen fajl: %1

en: KDE Connect failed to start
sr@latin: Propalo pokretanje KDE‑konekcije

en: Could not store private key file: %1
sr@latin: Ne mogu da smestim fajl ličnog ključa: %1

en: Could not store certificate file: %1
sr@latin: Ne mogu da smestim fajl sertifikata: %1
