kdeconnect-kde - en to sv translation catalogue (28 entries)

en: Browse device
sv: Bläddra apparat

en: Send clipboard
sv: Skicka klippbord

en: Ring device
sv: Ring apparat

en: Get a photo
sv: Hämta ett foto

en: Send a file/URL
sv: Skicka en fil eller webbadress

en: SMS Messages...
sv: SMS-meddelanden...

en: Run command
sv: Kör kommando

en: Add commands
sv: Lägg till kommandon

en: Launching
sv: Startar

en: Launching daemon
sv: Startar demon

en: Waiting D-Bus
sv: Väntar på D-Bus

en: KDE Connect
sv: KDE-anslut

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
sv: Kan inte ansluta till D-Bus
    KDE-anslut kommer att avslutas

en: Cannot find kdeconnectd
sv: Kan inte hitta kdeconnectd

en: Loading modules
sv: Laddar moduler

en: KDE Connect Indicator
sv: KDE-anslut indikering

en: KDE Connect Indicator tool
sv: KDE-anslut indikeringsverktyg

en: (C) 2016 Aleix Pol Gonzalez
sv: © 2016 Aleix Pol Gonzalez

en: Configure...
sv: Anpassa...

en: Pairing requests
sv: Begäran om att para ihop

[ctx: Accept a pairing request]
en: Pair
sv: Para ihop

en: Reject
sv: Neka

en: Quit
sv: Avsluta

en: %1 device connected | %1 devices connected
sv[0]: %1 apparat ansluten
sv[1]: %1 apparater anslutna

en: No Battery
sv: Inget batteri

en: Battery: %1% (Charging)
sv: Batteri: %1 % (laddas)

en: Battery: %1%
sv: Batteri: %1 %

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
sv: Ingen mobilanslutning
